Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید












کاهش تولید جهانی فولاد

کاهش تولید جهانی فولاد

افت تولید جهانی فولاد

بر اساس گزارش‌های منتشر شده از انجمن جهانی فولاد، آمار تولید فولاد جهان مانند ماه گذشته میلادی روند کاهشی به ثبت رسیده است. اگرچه در میان ۱۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد، تنها آمار تولید هند مثبت است، اما تولید ایران با افت ۱۷ درصدی مواجه شده است.طبق گزارش ها تولید فولاد دنیا در ماه می ۳.۵ درصد افت سالانه داشته و ۱۶۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تن ثبت شده است و تولید فولاد چین نیز در این مدت، ۹۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تن ثبت شد که ۳.۵ درصد نسبت به ماه می سال گذشته، افت داشت.
به طور سنتی، ماه آوریل تا می، فصل اوج بازار فولاد چین است، اما کارخانه‌ها در این ماه‌‌ها در سال جاری با خرید کمتری مواجه شدند، زیرا شیوع کرونا منجر به تعلیق فعالیت‌ها در بسیاری از صنایع پایین‌دستی و اختلال برای عرضه مواد اولیه به کارخانه‌های فولاد شد.تقاضای واقعی هنوز در این کشور پایین است، زیرا شیوع مجدد کرونا کماکان در مناطق مختلف چین گزارش می شود. آن ها باید تولید را در ماه ژوئن هم کاهش دهند؛ چراکه نه بازار داخلی و نه صادرات از تقاضای فولاد حمایت نمی‌کنند.
گفتنی است، تمام کشورهای مهم تولید کننده فولاد دنیا در ماه می، با کاهش تولید روبه‌رو بودند و در این میان تنها تولید هند ۱۷.۳ درصد رشد سالانه داشته و ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تن ثبت شد. در این بین تولید فولاد خام ایران نیز طی این ماه ۲.۳ میلیون تن ثبت شد که ۱۷.۶ درصد افت سالانه داشت.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید