Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
غول تولیدکننده مس از پا افتاد

غول تولیدکننده مس از پا افتاد

به گزارش متال آنلاین، شیلی از افت تولید مس در این کشور خبر داده است.

وزیر معادن شیلی، بالدو پروکوریکا در روز جمعه از کاهش تولید 200.000 تنی مس در شیلی در نتیجه تاثیر فزاینده ویروس کرونا بر صنعت مس این کشور خبر داد.

طبق اظهارات بالدو پروکوریکا، سقوط تولید مس در شیلی به دلیل گسترش ویروس کرونا معادل 3.5% است.

وی در ادامه سخنرانی خود کارخانه ریخته‌گری و پالایشگاه متعلق به معدن مس کودلکو را که بخاطر حفاظت از جان کارگرانش عملیات‌هایش را به حالت تعلیق درآورده تحسین کرده است.

این وزیر در بیانیه‌ای گفته است:

"بخش معدن تمام اقدامات لازم برای محافظت از زندگی و سلامت کارگرانی که سرمایه اصلی ما هستند را انجام داده است و از کمپانی‌های معدنی نیز درخواست شده تا این اقدامات را انجام دهند."

کشور شیلی تا روز جمعه 4.296 مبتلا به ویروس کرونا را تایید کرده و هم اکنون به دنبال آن است تا چاره‌ای برای مبارزه با این ویروس به ویژه در بخش معادن پیدا کند.

براساس آمارهای دولت شیلی، معادن این کشور و در درجه اول معادن مس، حدود 10% از تولید ناخالص داخلی شیلی و 50% از میزان صادرات آن را تشکیل می‌دهند.

قیمت مس در کشور شیلی که بزرگترین تولیدکننده مس در جهان است، به دلیل اختلال در تولید معادن و نگرانی‌هایی که بوجود آورده به اوج سطح پنج ماهه خود رسیده است.

نکته قابل توجه این است که اختلال در تولید و افزایش قیمت مس در شیلی فقط محدود به این کشور نمی‌شود، از آنجایی که شیلی اولین و بزرگترین تولیدکننده مس در جهان است هر تغییری در آن به طور مستقیم روی بازارهای جهانی تاثیر می‌گذارد. بنابراین با وقوع این جریان‌ها باید منتظر افزایش قیمت مس در بازارهای جهانی باشیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید