Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ایران، بزرگترین تولیدکننده فولاد خام در «منا»

ایران، بزرگترین تولیدکننده فولاد خام در «منا»

مؤسسه متال‌بولتن بیست و یکمین کنفرانس آهن و فولاد خاورمیانه را برگزار کرد.

این کنفرانس از ۱۳ تا ۱۵ آذر (۴ تا ۶ دسامبر) در هتل آتلانتیس دوبی برگزار شد و سعید قمران الرمیاتی مدیرعامل امارات استیل، اسماعیل السلوبی مدیرعامل فولاد قطر، محمد عبدالرحمان الزهرانی مدیرعامل حدید عربستان، آنوراگ بیساریا مدیر ارشد راهبردی در هلدینگ فولاد بحرین و رائد بن عبداله العَجاجی مدیرعامل یونیک‌اُیل عربستان، سخنرانان اصلی آن بودند.

بهرام سبحانی، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز از سخنرانان این کنفرانس بود.
وی در روز دوم سخنرانی داشت و در سخنان خود چشم‌اندازی از صنعت فولاد ایران و جهان ارائه کرد.
سبحانی با استناد به داده‌هایی که انجمن جهانی فولاد در امسال میلادی منتشر کرده، اظهار کرد: تخمین زده می‌شود حجم تولید فولاد جهان در پایان امسال میلادی به ۱۶۹۰ میلیون تن برسد.

این رقم در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) ۱۶۳۰، در ۲۰۱۵ میلادی ۱۶۲۰، در ۲۰۱۴ میلادی ۱۶۷۰، در ۲۰۱۳ میلادی ۱۵۶۰، در ۲۰۱۱ میلادی ۱۵۳۸، در ۲۰۱۲ میلادی ۱۵۶۰، در ۲۰۱۰ میلادی ۱۴۳۳، در ۲۰۰۹ میلادی ۱۲۳۸، در ۲۰۰۸ میلادی ۱۳۴۳، در ۲۰۰۷ میلادی ۱۳۴۸ میلیون تن و در ۲۰۰۶ میلادی ۱۲۵۰ میلیون تن بود . وی در ادامه به تولید فولاد خام در منطقه مِنا (خاورمیانه و شمال افریقا) پرداخت و با استناد به داده‌های انجمن جهانی فولاد، در این باره گفت: تخمین زده می‌شود حجم تولید فولاد منطقه در پایان امسال میلادی به ۳۹/۶ میلیون تن برسد.
این رقم در سال گذشته میلادی (۲۰۱۶) ۳۴/۶، در ۲۰۱۵ میلادی ۳۶/۷، در ۲۰۱۴ میلادی ۳۸/۵، در ۲۰۱۳ میلادی ۳۵/۸، در ۲۰۱۲ میلادی ۳۳/۴، در ۲۰۱۱ میلادی ۳۱، در ۲۰۱۰ میلادی ۲۹، در ۲۰۰۹ میلادی ۲۶، در ۲۰۰۸ میلادی ۲۵/۵، در ۲۰۰۷ میلادی ۲۶ و در ۲۰۰۶ میلادی ۱۲۵ میلیون تن بود.

۲۰ کشور اصلی تولیدکننده فولاد در جهان
مدیرعامل شرکت فولادمبارکه اصفهان در ادامه به سهم ۲۰ مورد از بزرگترین کشورهای تولیدکننده فولاد دنیا در حجم ۱۶۹۰ میلیون تن فولادی که در امسال میلادی در جهان تولید شد، پرداخت و توضیح داد: در امسال میلادی چین با تولید ۸۵۰ میلیون تن، نیمی از تولید جهانی فولاد را به خود اختصاص داده است.پس از چین، دومین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان در امسال، ژاپن بوده که حجم تولید آن با فاصله زیادی از چین به ۱۰۴ میلیون تن رسیده و ۶/۱ درصد از تولید جهانی را داشته است. پس از ژاپن، هند با فاصله کمی از این کشور در امسال میلادی ۱۰۰ میلیون تن فولاد تولید می‌کند و ۵/۹ میلیون تن از حجم جهانی را به خود اختصاص می‌دهد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید