Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چند قدم تا سطح ۵/۷ هزار دلاری مس

چند قدم تا سطح ۵/۷ هزار دلاری مس

بازارهای جهانی مس ۲ هفته اخیر را با رشد قیمت پشت سر گذاشتند که کارشناسان دلیل اصلی این روند صعودی را کاهش ارزش دلار به‌دلیل نوسانات سیاسی آمریکا، افزایش قیمت نفت و پیش‌بینی رویارویی بازار مس سال ۲۰۱۷ با کسری ۲۷۷ هزار تنی عنوان کردند.

به گزارش متال‌آنلاین ، طی هفته گذشته موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن به میزان ۱۸ هزار تن کاهش یافت.

روز دوشنبه ۲۲ مِی، با گذشت یک هفته امیدبخش برای سرمایه‌گذاران صنعت مس که با افزایش ۱.۴ درصدی قیمت این فلز سرخ همراه بود، بازار باز هم به کام سرمایه‌گذاران جهت گیری کرد و قیمت مس با رشد ۱.۴ درصدی به ۵ هزار و ۶۷۷ دلار بر تن رسید. دو دلیل اصلی این رشد قیمتی را می‌توان به کاهش ۰.۰۷ شاخص ارزش دلار و رسیدن به حداقل سطح طی ۶ ماه گذشته و افزایش قیمت نفت به‌دلیل توافق اعضای اوپک در کاهش تولید ارتباط داد. در این روز، موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن نیز با کاهش ۴ هزار ۳۵۰ تنی از رشد قیمت حمایت کرد.

با انتشار خبر بمب‌گذاری شهر منچستر انگلستان در روز سه‌شنبه ۲۳ مِی و ایجاد جوی وحشتناک به‌دلیل این حمله تروریستی و ترس مجدد از نفوذ داعش، قیمت مس با کاهش ۰.۳ درصدی به حدود ۵ هزار ۶۶۰ دلار بر تن رسید. این کاهش قیمت به‌رغم شاخص پایین ارزش دلار در حدود ۹۷.۲۲ و کاهش بالغ بر ۲ هزار و ۴۰۰ تنی موجودی انبارهای بورس فلزات لندن بود. این امر نشان‌دهنده این است که تأثیر حملات تروریستی یا نظامی مانند آزمایش موشک‌های دوربرد کره‌شمالی با ایجاد وحشت در میان سرمایه‌گذاران، تأثیری به‌شدت منفی بر بازار کالاها دارد.

روز چهارشنبه ۲۴ مِی، همچنان به تبع جو منفی حمله تروریستی در انگلستان قیمت مس در بورس فلزات لندن تغییر قابل ملاحظه‌ای نداشت و تنها به‌ازای هر تن مس ۲ دلار افزایش یافت. این در حالی است که موجودی انبارهای این بورس با کاهش حدود ۴ هزار و ۲۰۰ تنی در روز چهارشنبه همراه بود. روز پنج‌شنبه ۲۵ مِی، به عنوان روز یادبود از زنان و مردانی که در ارتش ایالت متحده آمریکا جان باختند، در آمریکا تعطیل بود؛ با این وجود، بازار مس در بورس فلزات لندن با افزایش ۰.۰۴ درصدی قیمت و کاهش ۴ هزار و ۱۰۰ تنی موجودی انبار همراه شد. در روز جمعه ۲۶ مِی، اما قیمت مس با بازیابی حدود ۰.۱۵ درصدی به رقم ۵ هزار و ۶۷۱ دلار بر تن رسید. این رشد قیمت با کاهش بالغ بر ۷ هزار تنی موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن همراه بود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید