Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ذوب مس در جهان در حال جهش است

ذوب مس در جهان در حال جهش است

به گزارش متال آنلاین و براساس داده‌های پلتفرم ماهواره‌ای ساوانت، ذوب مس در جهان، علیرغم کاهشی که در ماه میلادی گذشته متحمل شده، رو به افزایش است.

به گزارش متال آنلاین، فعالیت جهانی ذوب مس در ماه فوریه کاهش داشته است، اما آخرین اطلاعات رسیده از پلتفرم ساوانت (Earth-i and Marex Spectron’s SAVANT)، نشانه‌های دلگرم‌کننده‌ای را از سرپا شدن دوباره این فعالیت‌ها، نشان می‌دهد.

این بروزرسانی دقیقا در زمانی صورت گرفته است که، قیمت مس، به دلیل کمبود عرضه و همچنین خوش‌بینی و امیدواری سرمایه‌گذاران نسبت به رشد دوباره اقتصاد در جهان، نزدیک به بالاترین سطح خود در ده سال گذشته در ماه فوریه، قرار گرفت، زمانیکه برای اولین بار از سال 2011 به بعد، به بیش از 9000 دلار به ازای هر تن رسید.

میانگین شاخص پراکندگی فعالیت جهانی ذوب مس در پلتفرم ساوانت، برای ماه فوریه 45.8 گزارش شده که در مقایسه با 46.5 میانگین شاخص پراکندگی فعالیت‌ها در ماه ژانویه (ماه گذشته‌اش)، که افت قابل توجهی در تمام مناطق را ثبت کرده بود، کاهش اندکی داشته است.

طبق گفته این پلتفرم، علت اصلی کاهش ماه به ماه مشاهده شده در شاخص پراکندگی فعالیت‌ها در ماه فوریه، کاهش ذوب مس در چین، به علت تعطیلات رسمی در این کشور بوده است، چراکه فعالیت‌های مربوط به ذوب مس جهانی در خارج از چین به رشد خود ادامه‌ داده‌ است.

میانگین شاخص پراکندگی ذوب مس در آسیا به استثنای چین، پیشرفت قابل توجهی داشته و از 48.8 در ماه ژانویه به 55.2 در ماه فوریه رسیده است.

میانگین شاخص پراکندگی ذوب مس در امریکای جنوبی، به میزان چشمگیری افزایش یافته و از 43 در ماه ژانویه به 50.3 در ماه فوریه رسیده است.

میانگین شاخص پراکندگی ذوب مس در امریکای شمالی، که در طی دو ماه گذشته سطوح بسیار پایینی را به ثبت رسانده بود، از 33.2 در ماه ژانویه به 44.1 در ماه فوریه رسیده است.

میانگین شاخص پراکندگی ذوب مس در اروپا، رشد اندکی داشته و از 41.3 در ماه ژانویه به 43 در ماه فوریه ارتقا یافته است.

میانگین شاخص پراکندگی ذوب مس در چین، در حالی که در ماه ژانویه رقم 50.3 را به ثبت رسانده بود، افت قابل توجهی داشته و به 42 در ماه فوریه رسیده است. همانطور که در بالا هم به آن اشاره کردیم، کاهش شدید فعالیت‌ها در ذوب مس چین، به دلیل تعطیلات سال نوی آنها بوده است و انتظار می‌رود که مجددا به سرعت رشد کند.

همانطور که ملاحظه کردید، رشد شاخص‌های پراکندگی در اکثر نقاط جهان، امیدها را نسبت به رشد ذوب مس در سه ماهه دوم سال میلادی جدید زنده کرده است.

اگر پیشرفت‌های دیده‌ شده در اکثر مناطق، همراه با از سرگیری فعالیت‌ها در چین، تا ماه مارس ادامه داشته باشند، ماه آینده می‌تواند اولین ماهی باشد که بعد از مدت‌ها، روند سطح فعالیت‌ها در آن هم‌تراز و مطلوب است.

لازم به ذکر است، شاخص پراکندگی فعالیت بالای رقم 50، نشانگر سطح فعالیت بیشتر از حد متوسط است.

پلتفرم ساوانت از اکتبر سال 2019 راه‌اندازی شده و 90 درصد از ظرفیت جهانی ذوب مس را رصد می‌کند.

  • منبع: متال نیوز
  • تاریخ: پنجشنبه 14 اسفند 1399 - 14:42
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 343
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید