Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس در راه کسب بالاترین سود ماهانه در 4 سال گذشته

مس در راه کسب بالاترین سود ماهانه در 4 سال گذشته

گزارش متال آنلاین در خصوص قرار گرفتن مس در مسیر کسب پرمایه‌ترین سود ماهانه از سال 2016 و شرح علت آن.

به گزارش متال آنلاین، امروز دوشنبه 10 آذر ماه برابر با 30 نوامبر، قیمت مس در بورس فلزات لندن، 1.5% افزایش یافته و در مسیر بهترین رشد ماهانه خود در 4 سال اخیر قرار گرفته است، چراکه چین، بزرگترین مصرف‌کننده مس در جهان، رشد تولید مثبتی را، منتشر کرده است. براساس گزارش‌های رسمی، فعالیت‌ کارخاانه‌های چین، با سریعترین سرعت در بیش از سه سال گذشته در ماه نوامبر توسعه یافته و این کشور را در مسیر اولین اقتصاد بزرگی قرار داده که به طور کامل از بحران ویروس کرونا رهایی یافته است. خاطر نشان می‌کنیم، مس در بخش تولید به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد و چین تقریبا نیمی از این فلز را در سطح جهانی مصرف می‌کند.

در آخرین گزارش‌های امروز، مس سه ماهه در بورس فلزات لندن با رشد 1.5 درصدی به قیمت 7,608 دلار به ازای هر تن رسیده است، که به طور ماهانه 13.3 درصد رشد داشته و در مسیر پرمایه‌ترین سود ماهانه از نوامبر 2016 قرار گرفته است. قیمت مس در بورس آتی شانگهای نیز، امروز، در اکثر قراردادهای معامله شده برای ماه ژانویه 2.8% افزایش داشته و قیمت هر تن مس را به 57,180 یوان، معادل 8,694.20 دلار رسانده است، که بالاترین سطح گزارش شده برای قیمت مس در این بورس جهانی، از دسامبر 2017 است.

قیمت مس، از سال 2018 که جنگ تجاری بین ایالات متحده و پکن آغاز شد، تاکنون که بحران کووید-19 جهان را در بر گرفته، سرگردان و دچار نوسانات بی‌شماری شده است. قیمت‌ مس در حدودا 9 ماه گذشته به پایین‌ترین نرخ خود در چند سال اخیر رسیده بود، اما همانطور که ملاحظه می‌کنید، هم اکنون در حال صعود به بالاترین نرخ‌هاست. مس در حال مشاهده نیمه پر لیوان است. در هفته‌های اخیر که اخبار مربوط به ساخت واکسن‌های کووید-19 منتشر شده، امید به جهان برگشته است، امید به اینکه به زودی جهان از بحران‌های اقتصادی که در آن فرو رفته بیرون خواهد آمد. مس نیز در همین راستا و به امید آنکه به زودی جهان از بحران کووید-19 رها می‌شود، در حال صعود است. البته صعود مس عوامل بنیادی دیگری دارد که در بخش تحلیل به طور مفصل آنها را شرح داده‌ایم.

مس به دلیل کاربرد وسیعی که در صنایع و بخش تولید، بویژه در اقتصادهای بزرگ دارد، از اهمیت ویژه‌ای برای سنجش سلامت اقتصادی برخوردار است. به همین علت برای فهمیدن این مسئله که هم اکنون اقتصاد جهانی در چه وضعیتی قرار دارد، می‌توانید اخبار مربوط به این فلز سرخ را دنبال کنید.

  • منبع: metalonline.ir
  • تاریخ: دوشنبه 10 آذر 1399 - 11:25
  • نویسنده: پ . ز
  • صفحه: اخبار فلزات
  • بازدید: 443
لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید