Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ضایعات مس

ضایعات مس

اگر منابع مس را 100% در نظر بگیریم، 88% آن از زمین و معادن استخراج می‌شود و 12% آن توسط صنعت بازیافت از ضایعات مس بدست می‌آید.

مس ویژگی‎های گوناگونی دارد که امروزه در بسیاری از کاربردها مفید واقع می‌شود. این فلز به عنوان یک هدایت کننده گرما و برق بسیار کارآمد است، علاوه بر آن انعطاف پذیر، بادوام، محکم و مقاوم در برابر خوردگی است. این فلز، کلید بسیاری از پیشرفت‎های تکنولوژیکی انسان بوده است، مهمترین آنها ارتباطات برق و ارتباطات تلگراف است.اگر منابع مس را 100%  در نظر بگیریم، 88% آن از زمین و معادن استخراج می‌شود و 12% آن توسط صنعت بازیافت بدست می‌آید.

اقتصاد مس و آلیاژ مس به میزان زیادی به بازیافت ضایعات آن بستگی دارد و نقش مهمی را در اقتصاد تولیدی ایفا می‌کند.

به طور میانگین، حدود 40% از کل تولیدات، از فلزات بازیافتی بدست می‌آید. حتی برای بعضی از محصولات میزان این نسب به 90% هم می‎رسد.

بازیافت مس و آلیاژهای مس نسبتاً ارزان‌ است و برق کمی مصرف می‌کند. اگر ضایعات مس با خلوص بالایی باشند و با فلزات دیگر مخلوط نشده باشند می توان از آن برای تولید محصولی با کیفیت بالا استفاده کرد. به همین ترتیب اگر در زمان بازیافت ترکیبات ضایعات را یکدست کنیم و از یک ترکیب آلیاژی استفاده کنیم، می‎توانیم محصولی با کیفیت بالاتر و مطابق با استانداردهای صنعتی تولید کنیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید