Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس، پیشران بخش معدن می‌شود؟

مس، پیشران بخش معدن می‌شود؟

امروزه فلز سرخ روزهای خوشی را شاهد است و تولیدکنندگان محصولات مسی، بازاری پررونق را به چشم خویش می‌بینند.

افزایش نرخ مس و رد شدن از مرز ۷ هزار و ۲۰۰ دلار برای هر تن، فرصتی است که تولیدکنندگان محصولات مسی را به سمت افزایش تولید محصولات‌شان ترغیب می‌کند. در کنار این موضوع می‌توان به پیش‌بینی‌های انجام شده درباره افزایش بیش از پیش این میزان برای فلز سرخ اشاره کرد که برای سال جدید میلادی رقمی بیش از ۸هزار دلار را مطرح کرده‌اند. حال اینکه این موضوع تا چه اندازه می‌تواند بر بازار تولید مس در ایران اثرگذار باشد بحثی است که از سوی کارشناسان و تولیدکنندگان محصولات مسی، نظرهای مختلفی برایش وجود دارد. برخی می‌گویند استفاده از این شرایط و رسیدن به سود بیشتر برای سال آینده امکان‌پذیر است، زیرا برنامه تولید و صادرات برای امسال از پیش تعریف شده و قابل تغییر نیست اما می‌توان برای سال آینده با افزایش میزان صادرات و اضافه شدن تعداد تولیدکنندگان محصولات مسی، برنامه‌ریزی گسترده انجام داد و به سود رسید.
برنامه‌ریزی برای افزایش تولید
افزایش بهای مس در بازار جهانی و در کنارش تحت تاثیر قرار گرفتن بازار مس ایران از این تغییرات نرخ، شاید فرصتی برای تولیدکنندگان محصولات مسی در ایران باشد تا با برنامه‌ریزی و بالا بردن میزان تولیدشان بتوانند به سود برسند. از طرفی این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای برای افزایش میزان سرمایه‌گذاری در حوزه اکتشاف ذخایر مسی باشد. البته این تغییرات قیمتی برای آن دسته از تولیدکنندگان که برنامه‌ریزی از پیش تعیین شده برای تولید و صادرات سالانه خود دارند تنها در میزان درآمدشان موثر خواهد بود و در میزان کمی تولید یا صادرات‌شان اثری نخواهد داشت اما آنها می‌توانند با توجه به روند رو به رشدی که نرخ مس در پیش گرفته، برنامه‌ریزی‌های خود را برای تولید در سال آینده با نگاهی به قیمت‌های جدید انجام دهند. مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران درباره افزایش نرخ جهانی فلز مس و تاثیر آن بر بازار داخلی این محصول در کشور گفت: به حتم بازار مس ایران تحت تاثیر قیمت‌های جهانی قرار می‌گیرد. البته ما نیز بازار خود را بر اساس نرخ متوسط ال‌ام‌ای در هفته پیش از عرضه تنظیم می‌کنیم و تعیین نرخ از افزایش یا کاهش نرخ آن پیروی می‌کند. احمد مرادعلیزاده با اشاره به اینکه محصولات مسی تولید شده در بورس عرضه می‌شود در ادامه افزود: حال اینکه آیا این افزایش نرخ می‌تواند تاثیری بر افزایش صادرات محصولات داشته باشد باید بگویم روند تولید و صادرات ما از پیش برنامه‌ریزی شده و نمی‌توان آن را تغییر داد. ممکن است درآمد ما نسبت به میزان صادرات‌مان افزایش یابد اما تاثیری بر میزان کمی صادرات نخواهد داشت. وی درباره میزان صادرات شرکت ملی مس نیز گفت: از آنجایی که ذوب سرچشمه راه‌اندازی شده، ممکن است در سال آینده میزان صادرات کنسانتره، کمتر و کاتد بیشتر شود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید