Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صعود قیمت‌مس از سال 2014

صعود قیمت‌مس از سال 2014

قیمت مس پیش‌فروش در بازار بورس بازرگانی در نیویورک در روز سه شنبه پس از بهبود واردات بزرگترین مصرف کننده جهان، چین، برای سومین نشست افزایش یافت.

قیمت مس پیش‌فروش در بازار بورس بازرگانی در نیویورک در روز سه شنبه پس از بهبود واردات بزرگترین مصرف کننده جهان، چین، برای سومین نشست افزایش یافت. حجم قابل توجهی از مس به فروش رسیده برای تحویل در ماه سپتامبر در داد و ستد ظهر هنگام به اوج 2.9455 دلار برای هر پوند(6494 دلار برای هر تن) رسید، که بیش از 1 درصد از قیمتهای پایان روز جمعه و بالاترین رقم از اواسط دسامبر 2014 به بعد بود. بهای مس در سال 2017 تا کنون 16 درصد رشد داشته و ارزش این فلز سرخ از ژانویه سال گذشته که به زیر 2 دلار برای هر پوند، پایین ترین سطح در شش سال قبل از آن، رسید بیش از 50 درصد افزایش یافته است. واردات مس پالایش یافته چین در ماه جولای 8.3 درصد نسبت به ماه مشابه سال گذشته رشد داشت، اما رقم واردات در هفت ماهه نخست 2017 با 15 درصد افت نسبت به دوره مشابه 2016 در حد 2.62 میلیون تن بوده است.

واردات کنسانتره مس در ماه جولای نسبت به ماه قبل از آن تغییری نداشت و برابر با 1.4 میلیون تن بود که 2.2 درصد نسبت به رقم ماه جولای سال گذشته افزایش داشت. واردات کنسانتره مس چین در سال جاری تا کنون 9.7 میلیون تن بوده است که، علی رغم وقفه های عرضه در بعضی از بزرگترین معادن جهان شامل اعتصاب چندی پیش در امسال در معدن اسکوندیدای بی اچ پی در شیلی و اعتصاب جاری در معدن گراسبرگ فریپورت مک موران در اندونزی، تفاوت چندانی با رقم سال پیش ندارد. کارگران در گراسبرگ اعتصاب شان را برای چهارمین ماه تا پایان ماه اوت تمدید کرده اند.

مجوز صادرات موقت فریپورت قرار است در ماه اکتبر تمدید شود، تمدیدی که عاملی برای چانه زنی در دست جاکارتا در مذاکراتش با این شرکت مستقر در فونیکس برای واگذار کردن سهام اکثریت اش در فریپورت ایندونزیا، شرکت فرعی وابسته به فریپورت مک موران، به دولت اندونزی شده است. سال 2016 سال درخشانی برای واردات کنسانتره با رشدی 28 درصدی نسبت به سال 2015 بود، که به اوج بی سابقه 16.96 میلیون تن برای کل سال 2016 صعود کرد. واردات چین با تولید معدنی مس در کل جهان با رقمی حدوداً 20.5 میلیون تنی در سال قابل مقایسه است. بارت مِلِک، رئیس بخش استراتژی کالاهای معدنی در بورس اوراق بهادار تی دی هفته گذشته گفت که قیمت مس می تواند به رشد خود ادامه دهد اما احتمال دارد رشد آن بعداً در سال جاری متوقف شود. او گفت،"اگر ما بتوانیم از سطوح جاری در اینجا عبور کنیم بسیار سخت خواهد بود که به بیش از 2.96 دلار برای هر پوند برسیم. اما تحت سرایط مناسب و درست قیمت مس می تواند به 3.2745 دلار برای هر پوند هم برسد."

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید