Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
از رکوردهای شرکت ملی مس ایران تا تعلیق توسعه معدن مس در شیلی

از رکوردهای شرکت ملی مس ایران تا تعلیق توسعه معدن مس در شیلی

گزارش متال آنلاین، از تولید و سود شرکت ملی صنایع مس ایران در سال 98 و همچنین به تعویق افتادن توسعه معدن مس لوس پلمبرس در شیلی.

به گزارش متال آنلاین، مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران، اظهار داشته است که، سود خالص این شرکت در سال 98 و در مقایسه با سال 97 چیزی حدود 152% رشد پیدا کرده است. وی در ادامه افزوده که، در سال 98 تولید مس کاتدی شرکت ملی مس به 250.133 تن رسیده که رکورد بی‌سابقه‌ای از زمان راه‌اندازی شرکت زده است. مدیر عامل شرکت صنایع ملی مس همچنین گفته است که، در سال 98 در تولید کنسانتره مس و کنسانتره مولیبدن نیز رکودهای بی‌سابقه‌ای به ثبت رسیده است، به طوریکه در این سال بیش از 1 میلیون و 180 هزار و 124 تن کنسانتره مس و 8،210 تن کنسانتره مولیبدن تولید شده است.

دکتر اردشیر سعدمحمدی در ادامه افزود، میزان تولید کاتد مس در سال جاری و تا پایان تیرماه 6% از میزان برنامه‌ریزی شده جلوتر بوده است. همچنین تولید آند نیز 13% بیشتر از برنامه ابلاغی عملکرد کارخانجات ذوب بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران، در خصوص وضعیت صادرات این شرکت نیز گفته است که، در سال 98 و برای اولین بار در تاریخ صنعت مس، سطح فروش از سطح تولید پیشی‌ گرفته است. در سال جاری نیز میزان فروش شرکت ملی مس در مقایسه با مدت مشابه سال قبل و تاکنون رشد 33.21 درصدی داشته است.

به گزارش متال آنلاین، توسعه معدن مس لوس پلمبرس (Los Pelambres) آنتوفاگاستای شیلی، 6 ماه به تعویق افتاد. این معدن که در منطقه کوکیمبو شیلی واقع شده به دلیل شیوع ویروس کرونا و به تعلیق درآمدن پروژه و متوقف شدن عملیات‌ها، تاخیر خواهد داشت. توسعه این معدن باید در انتهای سال 2021 به پایان می‌رسید، اما هم اکنون وضعیت نامعلومی برای تکمیل این پروژه وجود دارد. آنتافاگوستا نیز تاریخ راه‌اندازی مجدد این پروژه را اعلام نکرده است، اما این احتمال وجود دارد که به تدریج و تحت رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسعه لوس پلمبرس از سر گرفته شود.

خاطر نشان می‌کنیم، در روز جمعه 21 ماه اوت برابر با 31 مرداد ماه، قیمت فلزات غیرآهنی در بورس جهانی شانگهای، به دلیل به وجود آمدن نگرانی‌های بسیار در خصوص وضعیت‌ اقتصادی در ایالات متحده، سقوط کرده‌اند. بر اساس اعلام گزارش‌های رسمی، تعداد افرادی که در هفته گذشته درخواست مزایای(بیمه) بیکاری در ایالات متحده داشته‌اند، بیشتر از حد انتظار بوده و این امر نگرانی‌ها را در خصوص وضعیت اقتصادی این ابراقتصاد افزایش داده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید