Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اخبار مس از سراسر جهان

اخبار مس از سراسر جهان

موجودی‌های مس در انبارهای بورس‌های جهانی کاهش یافته و مدیر اجرایی معدن آنتوفاگاستا در شیلی گفته است که در سال 2019 در تولید مس با مشکلات بیشتری مواجه هستند.

داده‌های منتشر شده رسمی چین، نشان داده که واردات مس خام در ماه مارس در این کشور بالا رفته است. این در حالی است که میزان موجودی‌ها کاهش پیدا کرده و نگرانی‌ها در مورد کسری عرضه و امید به توافق تجاری بین امریکا و چین و شرایط حمایتی وام‌ها، افزایش پیدا کرده است.

داده‌های منتشر شده در روز جمعه نشان دادند که واردات مس خام در ماه گذشته (ماه مارس) در چین، 391.000 تن بوده است. این رقم در مقایسه با ماه پیشین خود 25.7% و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 26.5% رشد داشته است. همچنین واردات کنسانتره مس نیز در ماه مارس در این کشور برابر با 1.77 میلیون تن بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، بالا بوده است.

قیمت مس سه ماهه در بورس فلزات لندن، حدود 0.3% افزایش پیدا کرده و قیمت هر تن مس برابر با 6.500.50 دلار بوده است.

موجودی مس در انبارهای LME، برای سومین روز متوالی کاهش پیدا کرده و از 2000 تن به 192.425 تن رسیده است. در حالی که موجودی مس در انبارهای ShFE، از هفته گذشته حدود 0.5% کاهش پیدا کرده و به 245.178 تن رسیده است.

معدن LAS BAMBAS

همانطور که در خبرهای پیشین گزارش دادیم، بومی‌های این منطقه تصمیم گرفتند که برای مدت دوماه شاهراهی که به این معدن می‌رسد را باز کنند. این معدن متعلق به کشور چین است. کمپانی معدنی چینی MMG Ltd، گفت: معدن LAS BAMBAS در کشور پرو در حال عبور از شرایط بحرانی است و در هفته گذشته سطح کار و فعالیت را بالا برده است.

توافق امریکا – چین

استیون منوچین، وزیر خزانه داری امریکت، روز شنبه گفت:

"توافقنامه تجاری چین و امریکا در مسیری فراتر از تلاش‌های قبلی برای بازکردن بازار چین به امریکا پیش رفته است. کمپانی‌ها و شرکت‌ها نیز امیدوار هستند که دو طرف به دور نهایی مذاکرات نزدیک باشند".

معدن آنتوفاگاستا

مدیر اجرایی معدن آنتوفاگاستا در شیلی گفت:

مس در سال 2019 با اختلالات بیشتری از سال 2018 مواجه خواهد بود. این اتفاق به دلیل مشکلات مربوط به کارگران، مشکلات آب و هوایی، به تعویق افتادن غیرمنتظره پروژه‌ها میلیون‌ها تن تولید را در سال 2019 به خطر می‌اندازد.

تالیف و ترجمه: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید