Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اوج و فرودهای تولید مس در سال نو میلادی

اوج و فرودهای تولید مس در سال نو میلادی

با نزدیک شدن به سال نو میلادی، پیش‌بینی‌ها از بازار مس و سایر فلزات در سال 2018 بیشتر شده است. مؤسسه تحقیقاتی CRU به‌تازگی آخرین پیش‌بینی‌های خود درباره تولید کنسانتره مس، تعرفه‌های ذوب‌ و پالایش و قیمت را ارائه کرده است.

مؤسسه تحقیقاتی CRU، پیش‌بینی می‌کند در سال 2018 کسری عرضه کمتری نسبت به برآورد قبلی این مؤسسه مشاهده شود؛ زیرا تولید مس معدنی نسبت به آنچه که انتظار می‌رفت، بهبود عملکرد خواهد داشت. در حالی‌که بازار نقدی کنسانتره در چین در ماه سپتامبر جاری با رونق همراه شد، این امکان برای واحدهای ذوب به‌وجود آمد تا موجودی انبارهای کنسانتره خود را افزایش دهند. از سوی دیگر، این مؤسسه پیش‌بینی می‌کند کسری عرضه کنسانتره در سال 2018، برابر با 150هزار تن باشد. این درحالی است که معاملات اخیر بازار نقدی، حاکی از آن است که فعالان بازار، نگران کسری بیشتر عرضه در سال آینده هستند. با توجه به این مسائل، پیش‌بینی CRU از مبنای تعرفه‌های ذوب و پالایش، رقمی برابر با 85 دلار بر تن و 8.5 سنت بر پوند است.

راه‌اندازی پروژه‌های بزرگ ذوب طی سال 2018، منجر به برهم‌خوردن شدید تراز بازار کنسانتره در سال 2019 خواهد شد؛ درنتیجه تعرفه‌های ذوب و پالایش به افت خود ادامه خواهد داد. از این‌رو، مؤسسه تحقیقاتی CRU پیش‌بینی می‌کند تعرفه‌های ذوب و پالایش در سال 2019، با کاهش بیشتری نسبت به سال 2018 همراه خواهد بود. بنابراین، سال 2019، به عنوان آغاز دوره‌ای از تعرفه‌های کم ذوب و پالایش شناخته خواهد شد، مگر این‌که به متوسط سطوح حداقل تعرفه‌های ذوب و پالایش (سربه‌سر) برآوردشده برای چین برسد؛ البته پیش‌بینی می‌شود این امر در سال 2021، به دلیل افزایش هزینه‌ها اتفاق بیفتد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید