Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ادامه رشد بازار مس از فصل دوم ۲۰۱۸

ادامه رشد بازار مس از فصل دوم ۲۰۱۸

قیمت مس بعد از رسیدن به حداقل خود در ماه ژانویه سال 2016، تاکنون نزدیک به 66 درصد افزایش یافته است و این رشد در فصل دوم نیز ادامه خواهد داشت .

 این افزایش که بخشی از آن مرهون وعده‌های افزایش هزینه‌های زیرساخت و اصلاح قوانین دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا بود، با وجود افت به سطوح کمتری طی ماه نوامبر، مجددا از فصل دوم سال 2018 ادامه خواهد یافت.

روند افزایش قیمت مس در سال 2017، هنوز به پایان نرسیده است و ارزش این فلز صنعتی با سبقت گرفتن تقاضا از عرضه طی 2 سال آتی، همچنان با رشد همراه خواهد بود. بر اساس آخرین گزارش مؤسسه تحقیقاتی متال بولتن، در فصل چهارم سال میلادی جاری، قیمت مس باز هم ارزش خود را بازیابی خواهد کرد و پیش‌بینی می‌شود به حدود 6 هزار و 950 دلار بر تن برسد. این مطلب همچنین در جلسه سالانه شورای مس آمریکا در تاریخ 16 نوامبر (25 آبان) در دالاس تگزاس ایالات متحده، مطرح شده بود. از دیدگاه ویلیام آدامز، تحلیلگر مؤسسه تحقیقاتی متال بولتن، کشمکش اخیر سرمایه‌گذاران برای بهره‌مندی از قیمت بالای مس چندان حایز اهمیت نبود؛ چرا که رشد اقتصادهای ایالات متحده آمریکا و اروپا و همچنین رشد اقتصادی چین بیانگر گذار اقتصاد مصرف‌کننده به سوی اقتصادی زیرساخت محور است.

از این رو، انتظار می‌رود که تقاضای جهانی مس تصفیه شده شاهد رشد قابل توجهی باشد که در نتیجه این امر، فرصت برای رشد بیشتر قیمت این فلز سرخ همچنان وجود دارد. شایان ذکر است که قیمت مس از ژانویه سال 2016 تاکنون، حدود 66 درصد از ارزش از دست رفته خود را بازیابی کرده است. نمودار 1، نوسان قیمت مس در بورس فلزات لندن را برای سال‌های 2012 تا 2017 نشان می‌دهد. با توجه به این نمودار، قیمت مس از سال 2012 طی روندی نزولی ارزش خود را به طور متوالی از دست داد تا در ژانویه 2016، به حداقل خود حدودا برابر با 4 هزار و 500 دلار بر تن رسید. همانطور که مشاهده می‌شود، از نوامبر 2016، سیر صعودی قیمت مس آغاز شد و به استثنای افت در ماه‌های مارس تا مِی، تا سطح 6 هزار و 800 دلار بر تن افزایش یافت.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید