Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سود صادرات کنستانتره ۲۵درصدی‌مس

سود صادرات کنستانتره ۲۵درصدی‌مس

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: زمانی‌که از صادر کننده می‌خواهیم علت صادرات خام و نیمه خام محصولات را بیان کنید، اعلام می‌کند با کمترین سرمایه‌گذاری تا این مرحله بیشترین سود انتظاری خود را برداشت کرده‌اند.

رضا علیزاده در خصوص ممنوعیت خام فروشی سنگ‌آهن، اظهار داشت: خام فروشی یکی از آفت‌هایی است که گریبان‌گیر بخش معدن شده و در دیگر بخش‌ها نیز در حال بروز است.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خام فروشی فقط و تنها در بخش آهن وجود ندارد، بلکه در معادن مس نیز صورت می‌گیرد، گفت: کنسانتره مس نیز به‌صورت 25درصد صادر می‌شود و زمانی‌که از صادر کننده می‌خواهیم علت صادرات خام و نیمه خام محصولات را بیان کنید، اعلام می‌کنند با کمترین سرمایه‌گذاری تا این مرحله بیشترین سود انتظاری خود را برداشت کرده‌اند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: معدن‌داران و تولیدکنندگان اعلام می‌کنند دیگر بعد از دریافت سود انتظاری برای آنها جذابیت اقتصادی ندارد که بخواهد به‌صورت کلان در فرآوری سنگ آهن یا مس هزینه کنند.

وی با اشاره به اینکه تولید کنندگان باید این را در نظر داشته باشند که برای کشور ما سود از چند درصد دارای اهمیت است، اضافه کرد: سود را باید در ایجاد اشتغال، ارزش افزوده و عوارض پرداختی دید و نباید سود را مقطعی و برای جیب خود در نظر داشته باشیم.

نائب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایجاد یک اشتغال برای کشور در حال حاضر بسیار اهمیت بالایی دارد، خاطر نشان کرد: در کمیسیون صنایع و معادن چندین جلسه در این خصوص برگزار شده و هنوز هم ادامه دارد و به دنبال این هستیم که برای واحدها در کنار اجرای قوانین، مشوق‌های را نیز ایجاد کنیم تا از صادرات مواد خام جلوگیری شود و به سمت فرآوری مواد معدنی حرکت کنیم.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید