Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
داده‌های اقتصادی قیمت مس را بالا بردند

داده‌های اقتصادی قیمت مس را بالا بردند

به گزارش متال آنلاین انتشار داده‌های اقتصادی مثبت چین در روز جمعه قیمت مس را افزایش داده است.

به گزارش متال آنلاین، قیمت مس در روز جمعه در LME افزایش داشته است. در گزارش‌های رسمی آمده که این افزایش به دلیل انتشار داده‌های مثبت از سوی چین که بیش از حد انتظار خوب بوده رخ داده است.

چین در روز جمعه داده‌های اقتصادی خود را در سال 2019 که شامل تولید ناخالص داخلی، تولید صنعتی و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت بود را اعلام کرد. همانطور که در ابتدا هم به آن اشاره‌ کردیم در راستای همین داده‌ها قیمت مس افزایش پیدا کرد. البته ناگفته نماند که امضای فاز اول توافق تجاری نیز در افزایش قیمت مس دخیل بوده است.

بررسی جزئیات داده‌های اقتصادی چین در 2019

تولید ناخالص داخلی چین

رشد اقتصادی چین در سال 2019 به کندترین سطح خود در طی سی‌ سال گذشته رسیده بوده است. اما همانطور که انتظار می‌رفت، اقتصاد این کشور به دلیل کاهش تنش‌های تجاری سال را با وضعیت باثباتی به پایان رساند.

تولید صنعتی

میزان تولید صنعتی در ماه دسامبر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 6.9% رشد داشته است.

سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت

سرمایه‌گذاری در دارایی‌های ثابت، برای کل سال 5.4% افزایش یافته که بالاتر از حد انتظار بوده است.

شایان ذکر است که تولید سالانه آلومینیوم چین در سال 2019 برای اولین بار در طی ده سال گذشته کاهش داشته و به 35.04 میلیون تن رسیده است. در گزارش‌های رسمی آمده که این کاهش به دلیل کم شدن تقاضا و قطعی برق در کارخانه‌های ذوب رخ داده است. حالا جالب اینجاست که میزان تولید در ماه دسامبر 3.04 میلیون تن تخمین زده شده که رکود بسیار بالایی بوده است.

بعلاوه گزارش شده که تولید سالانه مس در سال 2019 در کشور پرو، که دومین کشور بزرگ تولید کننده مس در جهان است، 4% افزایش داشته و به 2.5 میلیون تن رسیده است.

تنظیم کننده: پ.ز

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید