Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پیش‌بینی رشد ۴.۶ درصدی تقاضای مس تجهیزات تبریدی

پیش‌بینی رشد ۴.۶ درصدی تقاضای مس تجهیزات تبریدی

صنعت تجهیزات سرمایشی - گرمایشی و تهویه مطبوع، از مهمترین صنایع مصرف‌کننده مس است. انتظار می‌رود با توجه به عواملی نظیر تغییرات جوی، رشد جمعیت و نیاز به ارتقای نرخ بازدهی دستگاه‌های تبریدی، با افزایش روزافزون همراه باشد.

صنعت تجهیزات سرمایشی - گرمایشی و تهویه مطبوع، از مهمترین صنایع مصرف‌کننده مس است که علاوه بر رشد 55.5 درصدی طی 12 سال گذشته، انتظار می‌رود با توجه به عواملی نظیر تغییرات جوی، رشد جمعیت و نیاز به ارتقای نرخ بازدهی دستگاه‌های تبریدی، با افزایش روزافزون همراه باشد. مطالعات نشان می‌دهد که رشد این صنعت تا سال 2022 به‌گونه‌ای پیش خواهد رفت که سهم 2.4 میلیون تنی مصرف مس آن در سال جاری به 3 میلیون تن افزایش یابد.

بازار تجهیزات سرمایشی- گرمایشی، تهویه مطبوع، شامل انواع گوناگونی از محصولات در هر 2 کاربرد مسکونی و تجاری می‌شود. این بازار، شامل محصولاتی از قبیل کولرهای گازی پنجره‌ای و تک‌پنله و سیستم‌های تهویه مطبوع بزرگ ساختمان‌های تجاری ومبردهای (سردکننده‌ها) تجاری و صنعتی است. علاوه بر این، بازار چنین تجهیزات و دستگاه‌هایی، ارزشی برابر با 140 میلیارد دلار دارد که طبق مطالعات انجام شده توسط انجمن بین‌المللی مس، طی 12 سال گذشته، حدود 55.5 درصد رشد کرده است.

از این حجم قابل توجه بازار تجهیزات تهویه مطبوع (140 میلیارد دلاری)، کولرهای گازی پنجره‌ای و تک‌پنله، نه تنها بیشترین سهم از فروش دستگاه‌های سرمایشی- گرمایشی را به خود نسبت می‌دهند، بلکه بزرگترین مصرف‌کننده مس در میان سایر تجهیزات و سیستم‌های این صنعت نیز محسوب می‌شوند. میزان مصرف مس در ساخت این وسایل، سالانه به نزدیک یک میلیون و 40 هزار تن می‌رسد، در حالی که این رقم برای محصولات تبریدی (سردخانه‌ای)، حدود 430 هزار تن در سال و برای چیلرها، نزدیک به 220 هزار تن است. نمودار 1، اندازه بازار تجهیزات و دستگاه‌های سرمایشی- گرمایشی و تهویه مطبوع را برای سال‌های 2005 تا 2017 نشان می‌دهد.

محرک‌های بازار تجهیزات سرمایشی- گرمایشی و تهویه مطبوع، تحت تأثیر مؤلفه‌هایی نظیر تغییرات آب و هوایی و بهبود بازدهی و طراحی محصولات این صنعت است و به جرأت می‌توان ادعا کرد، فلز مس نقشی کلیدی در این میان بازی می‌کند. مؤلفه افزایش بازدهی و بهبود طراحی دستگاه‌های تهویه مطبوع، بازار این صنعت را شدیدا گسترش داده و فرصتی برای رشد آتی آن فراهم آورده است که این امر تأثیر مستقیمی بر رشد بازار مس داشته و خواهد داشت. علاوه بر این، ظهور بازارهای جدید نیز، فرصت‌های بیشتری را برای توسعه و گسترش این صنعت و تقاضای مس به‌همراه خواهد داشت.

کشورهایی نظیر هند، اندونزی و فیلیپین، علاوه بر جمعیت بالا، از تعداد روزهای گرم زیادی در طول سال برخوردارند که این 2 عامل، این کشورها را به بازار بالقوه مصرف صنعت تهویه مطبوع بدل می‌کند. 

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید