Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
معامله ۱۸هزارتن مس طی ۲ماه

معامله ۱۸هزارتن مس طی ۲ماه

با گذشت بیش از 2 ماه از سال 1396، مس توانست بازار نسبتاً مناسبی را برای خود رقم بزند.

با گذشت بیش از 2 ماه از سال 1396، مس توانست بازار نسبتاً مناسبی را برای خود رقم بزند. چرا که پیش از این در سال‌های گذشته اغلب محصولات مسی بدون متقاضی و معامله باقی می‌ماند. طی 2 ماه گذشته بیش از 18 هزار تن مس معامله شد؛ هر چند که میزان عرضه در مقایسه با سال گذشته کاهش یافته بود، اما میزان معاملات نشان می‌دهد که تقریباً تمامی عرضه مس به فروش رفت.

سال گذشته بازار مس کشور شاهد عرضه فراوان مس بود. چرا که بیش از 34 هزار تن مس شامل کاتد و مفتول در این بازار در 2 ماه ابتدایی سال عرضه شده بود. در حالی که در مقابل آن تنها 19 هزار تن معامله صورت گرفت. البته میزان عرضه 34 هزار تنی را نمی‌توان به حساب تولید این میزان نوشت؛ چرا که ممکن است در هنگام بدون متقاضی ماندن یک محصول، در نوبت بعد نیز این محصول عرضه شود. این یعنی در زمانی 2 هزار تن کاتد مس عرضه می‌شود، اما در مقابل تنها 500 تن از آن به فروش می‌رسد و یک هزار و 500 تن باقی می‌ماند. بنابراین در نوبت بعد این یک هزار و 500 تن مس مازاد دوباره عرضه می‌شود که جمع 2 عرضه به 3 هزار و 500 تن می‌رسد، در حالی که کلاً 2 هزار تن مس بیشتر عرضه نشده است. از این رو، در برخی از موارد ممکن است عرضه‌های برجا مانده از قبل در میزان کلی محاسبه شوند.

اما در سال جاری شرایط متفاوت شده است و همزمان با تغییر شرایط مختلف بازار شامل سهمیه‌بندی، قیمت‌گذاری و سایر مسائل مرتبط با بازار، میزان تقاضا به‌شدت افزایش یافت و در برخی از موارد حتی به 2 برابر میزان عرضه رسید. البته در ماه‌های اخیر به‌دلیل تغییر خطوط تولید شرکت ملی مس، میزان عرضه این شرکت به‌عنوان اصلی‌ترین شرکت عرضه‌کننده محصولات مسی در بورس کالا کاهش یافته است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید