Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
همکاری شرکت مس با 12 دانشگاه معتبر کشور

همکاری شرکت مس با 12 دانشگاه معتبر کشور

مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران از همکاری این شرکت با با 12 دانشگاه معتبر کشور خبر داد

 این شرکت در دو سطح با دانشگاه‌ها همکاری دارد, یکی پروژه های دانشجویی در حد کارشناسی ارشد و دکتراست که کار انفرادی بوده و بعد از درخواست‌هایی که برای پروژه می‌دهند, ما در تحقیقات به آنها کمک می کنیم تا در پایان نامه‌های آنها نقش داشته باشد و معمولا  دانشجویان پروژه هایی انتخاب می‌کنند که بتواند نقشی را در توسعه دانش داشته باشد.

و دیگر شکل همکاری با دانشگاه ها این است که ما پروژه های مورد نیاز مجموعه خود را در قالب واحدها و همکاریها در بخش های مختلف دانشگاهی تعریف کرده و همکاری به شکل حقوقی صورت میگیرد, به این معنی که دانشگاه های معتبر, با شرکت ملی صنایع مس ایران برای پروژه های مختلف قرارداد می‌بندند که در این زمینه نیز با حدود 12 دانشگاه معتبر ایران همکاری های مختلفی داریم.

و بیان این که صنعت مس در دنیا یک صنعت خیلی محدود است و سالی نهایتا 25 میلیون تن تولید میشود گفت: قبل از رکود محصولات معدنی برآورد شده بود که رشد تولید این محصول در سال 2018 به رقم 29 میلیون تن برسد که در زمان رکود بخشی از توسعه آن متوقف شد.

 ایران به واسطه معادن سرچشمه, میدوک و سونگون نسبت به صنایع دیگر شرایط بهتری دارد اما این تصوری که زمانی ایجاد کرده بودند که مس می تواند بخشی از درآمد نفت را برای ایران داشته باشد, بزرگ نمایی بوده و درست نیست.

مدیر عامل شرکت مس با اشاره به ظرفیت تولید مس در داخل تصریح کرد: آنچه در ایران امکان پذیر است تولید حدود 400 یا 450 هزار تن مس در سال است که در یک برنامه 20 تا 30 ساله می تواند استمرار داشته باشد.

دیگر معدن بزرگی در کلاسی جهانی در ایران یافت نمی شود

اکتشافات خود شرکت مس حدود 50 درصد اکتشافات کل کشور است, حالا با احتساب اکتشافات این شرکت در 10-12 سال اخیر و اکتشافات وزارت صنعت,  معدن و تجارت, سازمان انرژی اتمی, سازمان نظام مهندسی معدن و ...، می‌شود گفت که دیگر معدن بزرگ مس در کلاسی جهانی در ایران یافت نمی شود.

و با بیان این که همکاریهای بین‌المللی برای ادامه عملیات اکتشاف خواهیم داشت, در برنامه اکتشافات کارهای خوبی انجام شده و شرکتهایی از ژاپن و اروپا برای همکاری وارد شده اند تا پهنه‌هایی

که در استان کرمان، آذربایجان و حوزه مرکزی ایران مدنظر داریم را به صورت مشارکتی جهت انتقال دانش فنی جدید تحت عملیات اکتشافی قرار دهیم.

 

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید