Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چراغ سبز مس به صعود قیمت

چراغ سبز مس به صعود قیمت

قیمت مس در هفته گذشته، با فراز و فرودهایی که ناشی از وقوع عوامل مختلفی در بازار بود.از مهمترین عوامل بهبود قیمت مس ، انتشار اخبار اعتصابی کارگران واحدهای معدنی در شیلی و رشد واردات چین بود .

رشد موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن که از ۲ هفته گذشته آغاز شده بود، روز دوشنبه ۱۰ جولای نیز ادامه پیدا کرد و باعث شد تا قیمت مس، شاهد کاهش نزدیک ۰.۵ درصدی باشد.

بر همین اساس قیمت مس در این روز، به حداقل سطح ۲ هفته اخیر خود رسید. افزایش موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن، عملا حاکی از کاهش تقاضای این فلز است. این موضوع، در کنار انتشار خبر توافق بین کارگران و مسئولان واحد معدنی اسکوندیدا در شیلی که احتمال اعتصابات آتی در این معدن را کاهش داد، از مهم‌ترین عوامل کاهش دهنده قیمت مس در روز دوشنبه بودند.

همانطور که گفته شد موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن، طی روز دوشنبه افزایش یافت و نزدیک به ۵ هزار تن به موجودی این انبارها اضافه شد.

طی روز سه‌شنبه، انتشار نتایج رأی‌گیری کارگران واحد معدنی زالدیوار در شیلی به آغاز اعتصاب، باعث شد تا قیمت مس جان تازه‌ای بگیرد و حدود ۰.۳ درصد افزایش پیدا کند. واحد معدنی زالدیوار تحت سرمایه‌گذاری مشترک (۵۰:۵۰) شرکت‌های آنتوفاگاستا و بریک‌گلد فعالیت می‌کند. پس از آن که آخرین پیشنهاد قراردادی کارگران واحد معدنی زالدیوار به شرکت آنتوفاگاستا رد شد، کارگران این واحد معدنی تصمیم بر رأی‌گیری برای آغاز اعتصاب در روز دوشنبه ۱۰ جولای گرفتند. نتیجه این رأی‌گیری که اواخر روز دوشنبه اعلام شد، مبنی بر آغاز اعتصابی قانونی از تاریخ دوشنبه ۱۷ جولای بود.

لازم به ذکر است که موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن در روز سه‌شنبه، با افزایش ۲۲۵ تنی به ۳۱۹ هزار و ۷۵۰ تن رسید. همچنین در این روز خبر دیگری مبنی بر رأی‌گیری کارگران واحد معدنی لس‌پلامبرس در آخر هفته جاری، جو اعتصابی بازار را تشدید کرد. دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت مس در این روز، رشد ۰.۰۵ درصدی شاخص ارزش دلار و رسیدن به ۹۶.۱۱ واحد، به علاوه صعود ۰.۷۱ درصدی قیمت نفت خام برنت و دستیابی به ۴۶.۶۵ دلار به ازای هر بشکه بود.

روز چهارشنبه ۱۲ جولای، فلز مس به رشد قیمت خود ادامه داد. از مهمترین علل این صعود خوشایند، کاهش موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن، رشد قیمت مس و خبر اعتصاب در معادن مس زالدیوار، سنتینلا و لس‌پلامبرس بود. مس در این روز، در بازارهای جهانی با قیمتی نزدیک به سطح ۵.۹ هزار دلار بر تن معامله شد.

کاهش موجودی مس انبارهای بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه، حدود یک هزار و ۲۰۰ تن بود. عدم تغییر چندان شاخص ارزش دلار و سیاست‌های پولی انبساطی بانک مرکزی چین در جهت ترزیق اعتبار به بازارهای این کشور، از عوامل قدرتمند صعود قیمت مس بودند.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید