Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تولید مس کاتد به روش تانک بایولیچینگ در ایران

تولید مس کاتد به روش تانک بایولیچینگ در ایران

شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) توانست با همکاری و حمایت‎های بانک پاسارگاد برای اولین بار در جهان مس کاتد را با استفاده از باکتری (تانک بایولیچینگ) استحصال کند.

در این روش که تانک بایولیچینگ نامیده می‎شود برای اولین بار توسط متخصصان ایرانی در شهر بابک استان کرمان به ظرفیت 50 هزار تن مس کاتد در سال ، عملیاتی و اجرا شد.

روش تانک بیولیچینگ یک روش پیشرفته صنعتی سازگار با محیط زیست و منطبق با مفهوم توسعه پایدار می‎باشد که در آن محصول فرآیندی یعنی مس کاتد با استفاده از فناوری بیوتکنولوژی از سنگ معدنی مس تولید می‌شود.

به گزارش دریافتی روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی هلدینگ میدکو در مراسم عملیاتی شدن این روش جدید، مدیرعامل بانک پاسارگاد و رئیس هیات مدیره میدکو اظهار داشتند : امروز یک روز تاریخی نه تنها برای میدکو بلکه برای کشور ایران است.

مجید قاسمی افزود : ایران تنها کشوری است که توانست برای اولین بار در دنیا با درایت ، شجاعت ، مدیریت و تلاش مجدانه مدیران و متخصصان به تولید مس کاتد دست پیدا کند.

همچنین مدیرعامل هلدینگ میدکو در این مراسم گفت: امروز روزی تاریخی برای صنعت مس در دنیا است. این مهم امری است شجاعانه از طرف فرزندان این انقلاب و هدیه‌ای است به ملت بزرگ ایران که در سایه حمایت‌های گروه مالی پاسارگاد محقق شده است.

علی اصغر پورمند با اشاره به اینکه اتمام این پروژه پایان آن نیست و آغازی است برای تولید مس به روش بایوتانک لیچینگ تصریح کرد : در آینده سعی می‎کنیم فن آوری تولید مس کاتد را در سایر کشورها هم اجرا کنیم.

به گفته پورمند از مزایای اصلی این روش می‎توان به حذف کوره‌های ذوب و درنتیجه کاهش قابل ملاحظه آلایندگی‌های زیست محیطی و صرفه جویی در مصرف آب و مصرف انرژی اشاره کرد.

وی در خاتمه گفت : با پایان پروژه‌های میدکو 15 هزار شغل مستقیم و 150 هزار شغل غیر مستقیم ایجاد می‎گردد و این در حالی است که اینک 11 هزار نفر در هلدینگ میدکو مشغول به کار هستند.

تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید در استان کرمان توانسته با فراهم کردن زمینه مناسب کاری برای سرمایه گذاران و معین‌های اقتصادی مقتدر از جمله میدکو قدم‎های مؤثری را در تقویت بنیه اقتصادی مردم استان با خلق فرصت‎های جدید شغلی برداشته است.

موفقیت بخش خصوصی در استان کرمان از ابتدای آغاز بکار دولت یازدهم تاکنون موجب گردید که رئیس جمهوری در سفر بهمن ماه امسال خود استان کرمان را به عنوان پایلوت تفویض اختیار در کشور معرفی کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید