Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تحقق افق ۱۴۰۴ مس و اکتشافات

تحقق افق ۱۴۰۴ مس و اکتشافات

مدیرعامل شرکت مس با توجه به چشم‌انداز 1404 کشور گفت: «برنامه‌ریزی و استراتژی ما برای رسیدن به تولید 400هزار تن تا پایان سال 1399 آماده شده و پروژه‌ها نیز در حال انجام است؛ البته تولید بیشتر بستگی به اکتشافات آینده دارد.»

احمد مرادعلیزاده در زمینه پیش‌بینی‌اش از افزایش نرخ مس و فلزات غیرآهنی گفت: «قیمت‌ها در حال‌ حاضر در محدوده 6600 تا 6800 دلار است؛ اما استنباط کسانی که به‌هر‌حال در حوزه اقتصادی بیشتر فعال هستند و بورس و بازارهای جهانی را می‌شناسند این است که این افزایش قیمت‌ها بنیادی و اساسی نیست و تحت‌ تأثیر شرایط منطقه افزایش یافته و البته برگشت از این نقطه بعید به نظر می‌رسد؛ اما این‌که رشد آتی قیمت‌ها تحت چه شرایطی قرار بگیرد مسأله مبهمی است.»

وی تصریح کرد: «بنابراین، شاید بتوان پیش‌بینی کرد که قیمت‌ها بین 6700 تا 7000 دلار در نوسان خواهد بود. من فکر می‌کنم این شرایط خوبی برای تولیدکنندگان و همین‌طور سهام‌داران است که می‌توانند در آینده از آن بهره ببرند. اگر مدیران صنعت به تعهدی که در 3 تا 4 سال گذشته داشته‌اند متعهد بمانند این روند مثبت ادامه خواهد داشت.»

مدیرعامل شرکت مس درباره برنامه افق 1404 در تولید مس نیز اظهار کرد: «مسأله‌ای در صنعت مس محل مناقشه است و هنوز به خوبی حل نشده؛ گرچه در حوزه تخصص، این بحث حل شده است. این شعار که به 700هزار تن یا یک میلیون تن در صنعت مس برسیم شعار مناسبی نیست. برنامه‌ریزی و استراتژی ما برای رسیدن به 400هزار تن تا پایان سال 1399 آماده شده و پروژه‌ها نیز در حال انجام است؛ اما این‌که 700هزار تن تولید کنیم بستگی به اکتشافاتی دارد که در آینده باید تکمیل شود. صنعت اکتشافات و علم و فناوری اکتشافات در ایران به دلایل مختلف ضعیف است.»

وی افزود: «ما از شرکت‌های توانمندی که این دانش را در اختیار دارند استفاده کرده‌ایم و برای ایجاد جوینت‌ونچر در حال رایزنی و هماهنگی هستیم و قصد ایجاد پنج جوینت‌ونچر داریم. دانشگاه «بریتیش کلمبیا» با دانشگاه‌های آذربایجان و کرمان در این برنامه هستند. همچنین، با یک شرکت ژاپنی که بسیار مشهور بوده و شرکتی 100درصد دولتی و اکتشافی است در حال مذاکره‌ایم. ایجاد چنین همکاری‌های مشترکی باعث آوردن دانش و فناوری از دیگر کشورها در بحث اکتشاف است.»

او تأکید کرد: «اگر ما در حوزه اکتشاف بتوانیم دارای دانش فنی و فناوری شویم، می‌توانیم به کانسارهای پنهان و کانسارهای Exotic دست یابیم. وقتی فردی که حتی دکترای زمین‌شناسی دارد ادعا می‌کند ما دارای فلان مقدار ذخایر معدنی هستیم، قابل‌ استناد و براساس واقعیت نیست. در حوزه اکتشافات وقتی می‌توان نظری قطعی داد که این نظر بر پایه مطالعات و مدارک اکتشافی باشد و به‌ این‌ ترتیب بگوییم به عنوان مثال ما به این محدوده دسترسی پیدا کرده‌ایم.»

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید