Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
مس و آلومینیوم بهترین‎های ٢٠١٧

مس و آلومینیوم بهترین‎های ٢٠١٧

فلز چین به عنوان بزرگترین مصرف‎کننده و تولیدکننده فلزات اساسی بیشترین تأثیر را بر بازار فلزات اساسی دارد.چین با هدف افزایش رشد اقتصادی، یک بسته محرک مالی در اوایل سال ۲۰۱۶ پیشنهاد داد که موجبات بهبود تقاضا برای فلزات را در بازارهای بین‌المللی فراهم آورد.

فلزات اساسی همچون سایر کامودیتی‌ها سال گذشته میلادی روندی صعودی داشتند و درصدی از افت بالای خود را که از اواخر سال ۲۰۱۱ آغاز شده بود را جبران کردند. دلایل و عوامل بسیاری برای رشد قیمت فلزات عنوان شده است که از مهم‎ترین این دلایل می‎توان به سیاست‎های حمایتی دولت چین از اقتصاد این کشور و تلاش برای حفظ نرخ رشد اقتصادی، کاهش ارزش شاخص دلار، کاهش مازاد عرضه فلزات و کاهش موجودی انبارهای فلزات در بورس‎های کالایی در پی تعطیلی گسترده معادن و همچنین اعتصابات متعدد کارگری، پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و وعده‎های او برای کاهش مالیات شرکت‎ها و سرمایه‎گذاری هزار میلیارد دلاری در زیرساخت‎های آمریکا و افزایش قیمت نفت نام برد. در سالی که گذشت از لحاظ قیمتی آلومینیوم و مس بهترین عملکرد را در بین سایر فلزات داشتند.

کشور چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده و تولیدکننده فلزات اساسی بیشترین تأثیر را بر بازار فلزات اساسی دارد. دولت این کشور با هدف افزایش رشد اقتصادی، یک بسته محرک مالی در اوایل سال ۲۰۱۶ پیشنهاد داد که موجبات بهبود تقاضا برای فلزات را در بازارهای بین‌المللی فراهم آورد. حمایت‎های گسترده دولت چین در سال ۲۰۱۷ نیز ادامه داشت و تزریق نقدینگی به شرکت‎ها از طریق وام های بانکی، سرمایه‎گذاری در زیر ساخت‎ها و کمک‎های مالی به بازارهای سهام این کشور ادامه یافت. علیرغم نگرانی‎هایی که در مورد وضعیت اقتصادی این کشور وجود دارد؛ تلاش دولت این کشور برای حفظ نرخ رشد ۶.۷ درصدی اعلام شده در ابتدای سال، تاکید دولت بر متوازن کردن بودجه و کاهش بدهی‌ها و حرکت اقتصاد این کشور به سمت سیاست‌های بازارمحور تا حدی از نگرانی‎ها نسبت به آینده رشد اقتصادی این کشور به ویژه در نیمه دوم سال ۲۰۱۷ کاست و همین امر کمک قابل توجهی به رشد شاخص‎های بورس این کشور و افزایش قیمت فلزات اساسی در سال گذشته کرد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید