Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
کنترل بازار نفت در دست اپک

کنترل بازار نفت در دست اپک

 کنترل بازار نفت در دست اپک

به نوشته بلومبرگ، عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت همگی قصد دارند ظرفیت تولید نفت خود را در این دهه افزایش دهند.مدیران صنعت آمریکایی می گویند اکنون که رشد تولید شیل آمریکا در حال کاهش است، اوپک بار دیگر تأثیرگذارترین نیرو در عرضه جهانی نفت است و در آینده قابل پیش بینی نیز چنین خواهد بود. روزهای رشد تصاعدی عرضه نفت آمریکا از قبل از همه‌گیری به پایان رسیده است، زیرا انضباط سرمایه، بازگشت به سهامداران، تنگناهای زنجیره تامین، تورم هزینه‌ها و کاهش تولید چاه‌ها برای جلوگیری از افزایش تولید ترکیب می‌شوند.
در طول دهه 2010، صنعت شیل رونق گرفت زیرا شرکت‌ها تمام آنچه می‌توانستند برای افزایش تولید حفاری کردند. عرضه نفت ایالات متحده به سرعت در حال رشد بود به طوری که اغلب از آمریکا به عنوان تولیدکننده نوسانی جدید در بازار یاد می شد که قادر به افزایش سریع تولید در زمان افزایش قیمت جهانی نفت و تقاضا بود. واقعیت پس از کووید کاملاً متفاوت است تولید شیل ایالات متحده در حال بهبود است، اما با سرعتی آهسته، و تولید از اواخر سال 2019 و اوایل سال 2020 به سطح رکورد نرسیده است.

اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده در آخرین چشم انداز انرژی کوتاه مدت خود (STEO) از این هفته تخمین می زند که تولید نفت خام آمریکا از 11.88 میلیون بشکه در روز در سال 2022 به 12.44 میلیون بشکه در روز در سال جاری افزایش خواهد یافت. رشد مورد انتظار 560000 بشکه در روز در سال نسبت به سال نیمی از سرعت رشد قبل از همه گیری است. برای چندین سال، تولید نفت آمریکا تا سال 2019 هر سال بیش از 1 میلیون بشکه در روز افزایش یافت. برخی در کنفرانس انرژی CERAWeek این هفته در هیوستون گفتند که مدیران نفت ایالات متحده نیز انتظار دارند امسال فقط 500000 بشکه در روز رشد کند .طبق برآورد EIA، رشد در سال 2024 کندتر خواهد شد و طبق برآورد EIA، تولید سال آینده به طور متوسط ​​12.63 میلیون بشکه در روز خواهد بود. این رشد کمتر از 200000 بشکه در روز از سطح متوسط ​​تخمین زده شده برای سال 2023 است.
صنعت نفت ایالات متحده اکنون با وجود انتقادات کاخ سفید، بازگشت سهامداران را در اولویت قرار داده است. نرخ تخلیه سریعتر در بسیاری از چاهها با نیروی کار و موانع زنجیره تامین ترکیب می شود تا رشد را متوقف کند.
مطالب مرتبط: انفجار بازار SUV یکی دیگر از افزایش تقاضا برای نفت است.
با متوقف شدن رشد تولید آمریکا، سهم بازار و نفوذ اوپک بر عرضه جهانی نفت تنها افزایش خواهد یافت. به گفته مدیران شیل، این کارتل به رهبری بزرگترین تولیدکنندگان عرب خلیج فارس، اکنون کنترل بازارها را در دست دارد.به گفته مقامات اجرایی، سهم بازار اوپک از حدود 30 درصد در حال حاضر به نزدیک به 50 درصد در آینده خواهد رسید، که در آن عرضه اضافی از اوپک و فلات های رشد شیل ایالات متحده تامین می شود.
اسکات شفیلد، مدیر عامل بزرگترین تولیدکننده شیل خالص، پایونیر نچرال ریسورسز، در حاشیه CERAWeek به FT گفت: من فکر می کنم افرادی که اکنون مسئول هستند سه کشور هستند و آنها در 25 سال آینده مسئولیت خواهند داشت. عربستان اول، امارات دوم، کویت سوم.
عربستان سعودی، امارات متحده عربی و کویت همگی قصد دارند ظرفیت تولید نفت خود را در این دهه افزایش دهند. و اکنون که شیل ایالات متحده نمی تواند و نمی خواهد با تولید بالاتر پاسخ دهد، آنها قرار است سهم رو به رشدی از تقاضای جهانی نفت را تامین کنند.
به گفته مقامات اوپک، مطمئناً، بزرگترین تولیدکنندگان اوپک در خاورمیانه برای افزایش ظرفیت سرمایه گذاری می کنند، اما تولید در جاهای دیگر یا در حال کاهش است یا متوقف شده است، در حالی که سال هاست سرمایه گذاری در عرضه کم بوده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید