Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ساخت جوهرهای رسانا با استفاده از نانو ذرات مس در ایران

ساخت جوهرهای رسانا با استفاده از نانو ذرات مس در ایران

پژوهشگران دانشگاه صنعتی امیرکبیر با استفاده از نانو ذرات مس، جوهر رسانایی را عرضه کردند که در تولید بردهای الکترونیکی کاربرد خواهد داشت.

جوهرهای رسانا نسل جدیدی از جوهرها هستند که کاربردهای فراوانی در سلول های خورشیدی, دیودهای ساطع کننده نور آلی, آنتن هایRFID و مدارهای الکترونیکی دارند.
' در تولید سنتی بردهای الکترونیکی پس از نشاندن مس روی تمام قسمت های فیبری برد, طرح و نقشه مدار با استفاده از «لتراست» و یا ماژیک ضد آب روی برد مسی رسم می شود و پس از انجام مرحله شستشو با اسید, قسمت های پوشانده شده با لتراست روی برد باقی مانده و به عنوان مدار الکترونیکی استفاده می شوند.
   وافزایش میزان مصرف مس و زمان بر بودن را از جمله معایب تولید بردهای الکتریکی به شیوه سنتی دانست و خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل طرح 'ساخت جوهرهای رسانا' را به عنوان راهکاری نوین در این زمینه اجرایی کردیم.
  که در این تحقیقات, ساخت جوهر رسانایی در دستور کار قرار گرفت که بر حسب تقاضا (on demand) روی برد الکترونیکی اعمال می شود و از لحاظ زمان ساخت و هزینه ساخت بردهای الکترونیکی بسیار کم تر و مقرون به صرفه تر است.
مجری طرح یکی از معضلات این نوع جوهرها را اکسید شدن نانوذرات مس موجود در آن عنوان کرد و یادآور شد: برای رفع این مشکل از روش های شیمیایی خاص جهت محافظت نانوذرات مس در برابر اکسیداسیون استفاده کردیم که مقاومت اکسیداسیون مس را به میزان زیادی بهبود داده و میزان اکسیژن موجود روی سطوح نانوذرات مس را به حداقل ممکن رساند.
این پروژه تحقیقاتی در قالب پایان نامه دوره کارشناسی ارشد امیر رضوانی مقدم در دانشکده مهندسی پلیمر و رنگ دانشگاه امیرکبیر اجرایی شده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید