Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بزرگترین تولیدکننده مس آفریقا صادرات کنسانتره مس و کبالت را ممنوع می‌کند؟

بزرگترین تولیدکننده مس آفریقا صادرات کنسانتره مس و کبالت را ممنوع می‌کند؟

به گزارش متال آنلاین، کنگو با شرکت‌های معدنی و خریداران مس و کبالت در هفته آینده نشستی خواهد داشت تا در خصوص ممنوعیت صادرات کنسانتره مس و کبالت تصمیم بگیرد.

به گزارش متال آنلاین، وزیر معدن کنگو امروز پنجشنبه 13 اوت برابر با 23 مردادماه اعلام کرده است که، شرکت‌های معدنی و خریداران مس و کبالت در هفته آینده به نشستی در کینشاسا دعوت شده‌اند تا در خصوص اینکه آیا راهی برای صرف‌نظر کردن از قانون ممنوعیت صادرات این اقلام که در ماه سپتامبر منقضی می‌شود، وجود دارد یا خیر، گفتگو کنند.

کنگو بزرگترین تولیدکننده مس در آفریقاست. این کشور در سال 2013 برای تشویق معدنکاران خود به پردازش و پالایش سنگ‌های معدنی در داخل مرزهای خود صادرات کنسانتره مس و کبالت را ممنوع اعلام کرد.

اما نکته قابل توجه اینجاست که این کشور از ظرفیت ذوب کافی برخوردار نیست و در طی این سال‌ها، بارها و بارها از این قانون ممنوعیت چشم‌پوشی کرده است. وزیر معدن کنگو گفته است که این چشم‌پوشی‌ها دلایل خاص خود را داشته است.

یک ممنوعیت تمام عیار منجر به سقوط شدید در صادرات مس کنگو خواهد شد. این اتفاق ضربه سنگینی به زامبیا همسایه این کشور نیز وارد خواهد کرد چراکه مس و کبالت کنگو را پردازش می‌کند.

ویلی کیتوبو، وزیر معدن کنگو گفته است که، این شرکت‌های معدنی و پردازنده‌های علاقمند به خرید این کنسانتره‌ها در تاریخ 20 اوت به کینشاسا دعوت شده‌اند تا بررسی کنند و ببیند که چه اقدامی در خصوص صادرات می‌توانند انجام دهند.

در ماه ژانویه، کمپانی معدنی دولتی چینی CNMC، کارخانه ذوب مس لیولابا به اختصار LCS، اولین کارخانه بزرگ ذوب کنگو را راه‌اندازی کرد. اما حتی با بکارگیری ظرفیت کامل، LCS نمی‌تواند تمام تولید مس کنگو را پردازش کند.

بانک مرکزی کنگو اعلام کرده است که تنها در نیمه اول سال، این کشور 765.000 تن کنسانتره مس تولید کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 13.4% افزایش داشته است.

گفته می‌شود که بیشتر هدف کنگو این است که تمام ظرفیت LCS را پر کند و سپس باقیمانده اقلام را صادر کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید