Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تدوین بسته جامع جلوگیری از خام فروشی معادن

تدوین بسته جامع جلوگیری از خام فروشی معادن

 جلوگیری از خام فروشی معادن


فعالیت ها و کارهایی که مراکز تحقیقاتی و پژوهشی در سال های اخیر انجام داده‌اند و استقبالی که بخش خصوصی از به کارگیری تکنولوژی‌های به روز کرده، قدم‌های بزرگی در راه جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی برداشته شده است. چرا که تا چند سال پیش در زمان بهره‌برداری از معادن، عناصری وجود داشت که باطله به حساب می‌آمد، اما امروز با کمک تکنولوژی‌های جدید، در بسیاری از معادن، همین عناصر باطله فرآوری شده و در صنایع مربوطه مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته، رفع کامل مشکل خام‌فروشی مواد معدنی نیازمند فراهم کردن زیرساخت‌های تولید در کشور است که انتظار می‌رود سیاست‌های اقتصادی، صنعتی و تجاری دولت در جهت حمایت از توسعه زنجیره ارزش محصولاتِ معدنی و فلزی باشد اما برای تحقق آن، توجه به این نکته ضروری است که سیاست‌های حمایتی از توسعه زنجیره ارزش باید با در نظر گرفتن ظرفیت‌ها، شرایط، اقتضائات و نیازهای کشور صورت پذیرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در همین زمینه در روز گذشته در بافق گفت: باید بسته جامعی برای جلوگیری از خام فروشی معادن تدوین شود. وضعیت معادن باید به گونه‌ای باشد که هم از لحاظ بهره‌وری و سودآوری، کارآمد بوده و هم نارضایتی‌های فراگیر مردم مناطق جوار معدنی را کاهش دهد.وی افزود: باید بسته جامعی تدوین شود که در مسیر آینده، به صنعت و زنجیره ارزش افزایی جلوگیری از خام فروشی معادن کمک کند.

وی همچنین گفت: این بسته جامع، هر اندازه قوی‌تر تدوین شود، ارزش افزوده و اشتغال‌زایی بیشتری در داخل کشور صورت گرفته و منافع اجتماعی بیشتری تأمین شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید