Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
سرنخ هایی از افق بازار فلزات اساسی

سرنخ هایی از افق بازار فلزات اساسی

چین ۴۵ درصد مس تصفیه شده جهان را مصرف می کند و وضعیت اقتصاد این کشور عاملی تعیین کننده برای بازار مس و دیگر فلزات اساسی محسوب می شود.

چین ۴۵ درصد مس تصفیه شده جهان را مصرف می کند و وضعیت اقتصاد این کشور عاملی تعیین کننده برای بازار مس و دیگر فلزات اساسی محسوب می شود. داده های اقتصادی اخیر از چین با آنکه خیلی نگران کننده نبود اما نتوانسته سرمایه گذاران را نسبت به رشد تقاضا برای فلزات اساسی در این کشور مطمئن کند.

طی ماه های اخیر تغییرات ارزش دلار و وضعیت اقتصاد چین مهمترین عوامل موثر بر قیمت فلزات اساسی بوده اند. در ماه مارس یعنی سه ماه پیش, وضعیت شاخص های اقتصادی چین بهتر شد و به همین دلیل شاهد رشد قیمت فلزات اساسی بودیم اما در دو ماه اخیر گزارش های منتشر شده از اقتصاد این کشور بار دیگر منفی شده اند. همچنین در ماه گذشته میلادی واردات مس از سوی چین کاهش یافته است.

دولت چین نرخ هدف برای رشد اقتصاد این کشور در سال جاری میلادی را ۶.۵ درصد تا ۷ درصد تعیین کرده است و تحلیلگران معتقدند اگر تحول مثبتی اتفاق نیفتد امسال اقتصاد چین رشدی در حد ۶ درصد تا ۶.۵ درصد خواهد داشت. این درحالی است که بانک مرکزی چین در بیش از یک سال و نیم اخیر بارها نرخ های بهره را بالا برده و از سپرده قانونی بانک ها نزد بانک مرکزی کاسته است. از این جهت افق بلندمدت بازار مس چندان امیدبخش نیست.

هفته پیش کاهش ریسک خروج انگلستان از اتحادیه اروپا نیز در رشد قیمت فلزات اساسی موثر بود. این هفته روز پنجشنبه این همه پرسی برگزار می شود و اگر مردم به خروج کشورشان از اتحادیه اروپا رای مثبت دهند بی ثباتی اقتصادی برای مدت طولانی گریبانگیر اتحادیه اروپا و انگلستان خواهد بود. این عامل، فشار بر قیمت فلزات اساسی را بیشتر خواهد کرد.

این هفته در روزهای سه شنبه و چهارشنبه, جانت یلن رییس بانک مرکزی آمریکا در جمع اعضاء دو کمیته از کنگره گزارش هایی از وضعیت اقتصاد و عملکرد بانک مرکزی ارائه می کند و محتوای گزارش های یاد شده از طریق تاثیرگذاری بر ارزش دلار بر بازار فلزات اساسی موثر خواهند بود.

در هفته پیش رو تعدادی گزارش از اقتصادهای بزرگ منتشر می شود و داده های این گزارش ها سرنخ هایی درباره افق تقاضا برای فلزات اساسی در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد. گزارش وزارت کار آمریکا در باره وضعیت بازار کار این کشور در هفته گذشته، گزارش سفارش کالاهای بادوام در ماه گذشته در آمریکا و دو گزارش از اقتصاد آلمان توجه سرمایه گذاران را به خود معطوف می کند

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید