Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
پاک‌سازی مجتمع مس شهر بابک

پاک‌سازی مجتمع مس شهر بابک

رئیس محیط‌زیست و بهداشت محیط مجتمع مس شهربابک در حاشیه چهارمین نمایشگاه دیرگداز ایران ضمن تشریح مهم‌ترین اقدامات زیست‌محیطی انجام‌شده در کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد، از پاک‌سازی بخشی از دشت خاتون‌آباد با کاشت درختان بومی خبر داد.

دکتر کیومرث شعبانی‌زاد درباره اصلاح و تعمیرات اساسی الکتروفیلترهای فلاش و درایر در این کارخانه گفت: در حال حاضر غبار خروجی از دودکش درایر، زیر حد استاندارد و دودکش فلش نزدیک به استانداردهای محیط زیست است.

شعبانی‌زاد از ساخت کارخانه تولید اسیدسولفوریک با ظرفیت 600 هزارتن خبر داد و افزود: این کارخانه با حذف گازهای خروجی از دودکش فلش، در آینده نزدیک کمک بزرگی به حذف کامل آلاینده‌های زیست‌محیطی خواهد کرد؛ همچنین احداث انبار کنسانتره با تکنولوژی جدید، باعث جلوگیری از پخش کنسانتره در محیط شده است.

وی همچنین احداث کارخانه اکسیژن را از دیگر اقدامات زیست‌محیطی کارخانه ذوب مس خاتون‌آباد برشمرد و افزود: این اقدام کاهش تولید ذرات و غبار خروجی در فرایند تولید را در بر خواهد داشت.

شعبانی‌زاد در ادامه تغییر و بهینه‌سازی تکنولوژی ذوب، انجام اورهال‌های اساسی الکتروفیلترهای درایر و فلش در ماه‌های اخیر، تصفیه پساب‌های بهداشتی، جمع‌آوری مستمر کنسانتره توسط جاروهای مکنده صنعتی و... را به‌عنوان مهم‌ترین اقدامات این مجتمع معرفی کرد.

رئیس محیط زیست و بهداشت محیط مجتمع مس شهربابک همچنین در خصوص اهداف آتی محیط‌زیستی شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: برنامه‌ریزی به‌منظور تهیه EMP مجتمع مس شهربابک، نهایی‌سازی طرح جامع مدیریت پسماند، پایش و ارزیابی زیست‌محیطی کارخانه ذوب خاتون‌آباد با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان و... از اصلی‌ترین اهداف محیط‌زیستی این مجتمع در آینده نزدیک است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید