Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
صنایع پاک،کاتالیزور تقاضای مس

صنایع پاک،کاتالیزور تقاضای مس

رشد جهانی تقاضای مس، از عوامل متعددی نظیر توسعه بازار خودروهای برقی و زیرساخت‌های نیروگاهی خورشیدی و بادی تأثیر می‌پذیرد و انتظار می‌رود مصرف این فلز صنعتی طی 5 سال آتی به 28 میلیون تن برسد.

علاوه بر توسعه صنایع پاک، افزایش جمعیت شهرنشین، رشد اقتصادی جهان و ظهور بازارهای جدید مصرف، از عوامل رشد تقاضای جهانی مس هستند. هند نیز در این مدت، همگام با توسعه جهان، با رشد قابل توجهی همراه خواهد بود و احتمالا مصرف این فلز سرخ در آن به حدود 1.8 تا 2 میلیون تن خواهد رسید.

با توجه به گزارش شرکت صنایع هیندالکو، تقاضای جهانی مس طی 5 سال آتی، با افزایش مصرف این فلز صنعتی در صنایع خودروسازی برقی و زیرساخت‌های نیروگاهی به‌ویژه خورشیدی و بادی، همراه خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که تقاضای این فلز سرخ طی 5 سال آتی، نزدیک به 22 درصد رشد کند. همان‌طور که در کنفرانس صنعت در شهر دهلی نو هند بیان شد، تقاضای مس از 23 میلیون تن در سال 2017، به بیش از 28 میلیون تن طی 5 تا 7 سال آینده خواهد رسید. با توجه به این که یکی از عوامل رشد مصرف، رونق بازار خودروهای برقی در سراسر جهان است، سهم این بخش از صنعت حمل و نقل از تقاضای 28 میلیون تنی مس، نزدیک به یک میلیون و 200 هزار تن برآورد می‌شود.

پس از چین، هند با یک میلیارد و 340 میلیون نفر، پرجمعیت‌ترین کشور دنیا است و شهرهای پر ازدحام این کشور، از شدت آلودگی هوا رنج می‌برند. از این رو، نخست وزیر هند، نارندرا مودی، درصدد جایگزینی کلیه خودروهای سبک با خودروهای برقی تا سال 2030 است. با توجه به این امر، تقاضای مس در هند، در آینده بلندمدت با رشد قابل توجهی همراه خواهد بود. با این وجود، افزایش تقاضای مس هند، بدون در نظر گرفتن افزایش حجم مصرف مس ناشی از گذار صنعت حمل و نقل این کشور از احتراق داخلی به برقی، به بازه یک میلیون و 800 هزار تا 2 میلیون تن افزایش خواهد یافت.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید