Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
داده‌های اقتصادی چین، دنیا را بهت زده کرد

داده‌های اقتصادی چین، دنیا را بهت زده کرد

اداره آمار چین امروز با انتشار آمار اقتصادی، اقتصاد دنیا را در بهت و نگرانی نسبت به ادامه روند اقتصادی در چین فرو برد.

رشد اقتصادی چین به ضعیف‌ترین حالت ممکن نسبت به بحران سال 2008 میلادی رسیده است در حالی که سیاست گذاران با بررسی راه‌های سیاست انقباضی سعی دارند تا اثرات بدهی‌های این کشور و بحران جنگ تعرفه‌ای با آمریکا را در اقتصاد کشور به حداقل برسانند.

سیاست مداران چینی در حال آزمون و خطای راه‌های مختلف برای پیش برد سیاست‌های انقباضی هستند در حالی که ترکش‌های جنگ تعرفه‌ای این کشور با آمریکا موجب ایجاد صف‌های فروش بسیار طولانی در بازار سهام شانگهای شده است.

از طرف دیگر، ارزش برابری یوآن چین و دلار آمریکا هر روز دستخوش تعییراتی می‌شود که به موجب آن قدرت دلار بیشتر و ارزش یوآن کمتر می‌شود .

این روند موجب بروز نگرانی نسبت به چشم انداز اقتصادی در دومین قدرت بزرگ اقتصادی دنیا شده است.

رشد اقتصادی چین در چهار ماهه سوم به 6.5 درصد رسیده است در حالی که در چهارماهه دوم رشد اقتصادی این کشور 6.7 درصد بوده است. این در حالی است که کارشناسان پیش بینی کرده بودند که رشد اقتصادی چین در چهارماهه سوم بالغ بر 6.6 درصد گزارش شود.

اداره آمار چین امروز با انتشار آمار اقتصادی، اقتصاد دنیا را در بهت و نگرانی نسبت به ادامه روند اقتصادی در چین فرو برد.

رشد تولید ناخالص داخلی چین نیز نسبت به چهار ماهه ابتدایی سال در این کشور بسیار پایین بوده است و حتی نسبت به بحران مالی سال 2008-2009 در جهان نیز اوضاع اقتصادی این کشور وخیم‌تر گزارش شده است .

کوتا هیرایاما، تحلیل گر بازارهای نوظهور در کارگزاری SMBC در این خصوص اظهار داشت: اقتصاد چین به تدریج در حال آب شدن است با این حال هنوز هم دولتمردان این کشور مردم را برای سرمایه گذاری ترغیب می کنند تا بتوانند اقتصاد این کشور را به وسیله مردم بومی چین نجات دهند. تقاضای داخلی در این کشور هر روز نسبت به روز گذشته کمتر می‌شود و کاهش میزان صادرات، خواسته مردم را نسبت به تهیه اقلام مورد نیاز برآورده نمی‌کند.

پس از افت سنگین شاخص‌ها در بازار چین در روز گذشته، ناظران به فکر آرام کردن بازار افتادند. رئیس بانک مرکزی این کشور گفت: ارزش سهام با داده‌های بنیادی فاصله زیادی دارد . رئیس بانک مرکزی این کشور و دیگر دولتمردان سعی دارند که حضور مردم در بازار سهام را بیشتر کنند و سرمایه گذاران را برای ورود به بازار سهام تشویق کنند تا از این طریق بتوانند چرخه تولید را زنده نگه دارند .

به این ترتیب شاخص شانگهای چین با کاهش یک درصدی رو به رو شد شاخص CSI در این کشور نیز با افت شدید 1.2 درصدی همراه شد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید