Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رویارویی تجاری چین و آمریکا در صنعت آلومینیوم

رویارویی تجاری چین و آمریکا در صنعت آلومینیوم

وزارت بازرگانی چین تهدید کرد به دلیل سیاست‎های اقتصادی و تجاری ضد چینی اخیر آمریکا، دست به اقدامات مقابله جویانه خواهد زد.

در بیانیه وزارت بازرگانی چین آمده است: آمریکا به دنبال اعمال سیاست های ضد دامپینگ بر روی تولیدات آلومینیومی چین است.

دامپینگ (dumping) از کلمه Dump به معنای ارزان فروختن، قیمت شکستن و بازار شکستن گرفته شده و عبارت است از فروش یک کالا در یک بازار خارجی با قیمتی کمتر از هزینه‌های تمام شده یا به عبارتی دیگر فروش کالا در خارج به قیمتی کمتر از قیمت داخلی.

فرهنگستان لغت معادل فارسی آن را رقابت مخرب نام نهاده است دامپینگ در فارسی به رقابت مکارانه یا تبعیض در قیمت‌ها در بازرگانی معنا شده است.
وزارت بازرگانی چین ضمن ابراز نگرانی از این اقدام آمریکا تاکید کرد که هر تدبیری لازم باشد برای حفاظت از منافع شرکت های چینی اتخاذ خواهد کرد.
دولت آمریکا برای جلوگیری از واردات بی رویه ورق آلومنیوم چینی به خاک این کشور که با هدف دامپینگ و زمین زدن بازار این صنعت در ایالات متحده کلید خورده، از حدود یک ماه پیش عوارض گمرکی برای آن وضع کرده بود.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرده است که تعرفه اولیه واردات را روی ورق آلومینیوم چینی بین 81/ 96 درصد تا 24/ 162 درصد اعمال خواهد کرد تا جلو فروش این کالا با قیمت ناعادلانه بسیار پایین در بازار آمریکا را بگیرد.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید