Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
چین در فرار از «زغال»، به «اورانیوم» پناه می برد

چین در فرار از «زغال»، به «اورانیوم» پناه می برد

پکن تاکنون ساعت کاری معادن زغال چین را تا 16 درصد کاهش داده و در نظر دارد 500 میلیون تن از ظرفیت تولید زغال خود را ظرف 3 تا 5 سال آینده کم کند.

پکن تاکنون ساعت کاری معادن زغال چین را تا 16 درصد کاهش داده و در نظر دارد 500 میلیون تن از ظرفیت تولید زغال خود را ظرف 3 تا 5 سال آینده کم کند.
پس از 13 سال رشد مداوم, چین اکنون بیش از مجموع مصرف سایر کشورهای جهان, زغال می سوزاند. بیش از 80 درصد رشد مصرف زغال در یک دهه اخیر, به واسطه مصرف چین بوده است.
این آمار و ارقام, در گزارش اخیر سازمان اطلاعات انرژی امریکا, بالاتر نیز رفته است که نشان می دهد میزان مصرف انرژی زغال از سال 2000 تا 2013, به اندازه 14 درصد بیشتر از رقم گزارش شده قبلی بوده است, در حالیکه تولید زغال 7 درصد افزایش داشته است.
اما این رشد دوامی نیافت و در سال 2014 روند آن معکوس شد, محتوای انرژی مصرفی به دست آمده از زغال ثابت ماند و تولید آن با افت 2.6 درصدی همراه شد. این سیر نزولی با داده های واردات چین, بیشتر خود نمایی می کند: در سال گذشته, واردات زغال چین با افت 30 درصدی همراه شد و به 204 میلیون تن رسید و در سال 2016 نیز این سیر نزولی ادامه دارد.

موسسه تحقیقات معدن و فلزات CRU
یادداشت اخیر CRU احتمال می دهد که چین به صادرکننده محض زغال تبدیل شود زیرا نیاز داخلی این کشور به زغال, به شدت کاهش یافته است. به گزارش اطلس معدن, تبدیل شدن چین به صادرکننده صرف زغال, تا 5 سال دیگر اتفاق نخواهد افتاد, زیرا با توجه به نمودار موجود در  معادن زغال چین در بازارهای جهانی, از لحاظ هزینه های تولید قابل رقابت نیستند.
مساله مهم اکنون, تغییر منابع انرژی در صنعت تولید برق چین است و سرعتی که چین در دور شدن از زغال دارد.

هدفگذاری ها نیز از زغال فاصله می گیرند
این کشور قصد دارد تا سال 2030, 20 درصد از انرژی خود را از منابع کم کربن تولید کرده و میزان آلودگی هر واحد از تولید ناخالص ملی (GDP) خود را تا 60 درصد از رقم سال 2005، کاهش دهد.
چین در سال 2015 به میزان 138 گیگا وات ظرفیت تولید برق به کشور خود افزود که در قیاس با سال 2014 از افزایش 10 درصدی حکایت دارد, بیش از نصف این ظرفیت اضافه شده, به واسطه انرژی هسته ای, آب, و انرژی های تجدید پذیر بوده است.

گزارش سازمان ملل
بر طبق گزارش سالانه زیست محیطی سازمان ملل, چین در سال گذشته به میزان 103 میلیارد دلار (36 درصد از کل جهان) بر روی بحث انرژی های تجدید پذیر سرمایه گذاری کرده است. چین اکنون 26 رآکتور هسته ای در دست ساخت, 40 رآکتور در مرحله برنامه ریزی و بیش از 100 رآکتور هسته ای فعال در کشور دارد که سبب خواهند شد نیاز این کشور به اورانیوم 5 برابر شود.
عمده میزان مصرف برق در صنایع چین, در بخش های فولاد, ذوب فلزات غیرآهنی و مواد شیمیایی است که مجموعا 2.5 برابر سایر بخش های صنعت برق مصرف می کنند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید