Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
خودداری چین از انتشار کدهای ناظر بر واردات ضایعات آلومینیوم و مس

خودداری چین از انتشار کدهای ناظر بر واردات ضایعات آلومینیوم و مس

به گزارش متال آنلاین، چین کدهای مربوط به واردات ضایعات مس و آلومینیوم را منتشر نکرده و باعث سردرگمی شرکت‌های خارجی شده است.

به گزارش متال آنلاین، چین پای خود را در انتشار کدهای جدید ناظر بر واردات ضایعات آلومینیوم و مس با درجه بالا کنار کشیده و کارخانه‌های ضایعات فلزی خارج از کشور را گیج و بدون راه مشخصی رها کرده است.

چین، بزرگترین مصرف‌‌کننده فلزات در جهان، در سال‌های اخیر یک کمپین زیست‌محیطی علیه زباله‌های خارجی برپا کرده و به تدریج ورود ضایعات را محدود و واردات همه ضایعات جامد را تا پایان سال 2020 ممنوع کرد.

پس از آنکه صنعت فلزات چین با موفقیت لابی کرد که قراضه‌های درجه بالا به عنوان منبع، به جای ضایعات، طبقه‌بندی شوند، اداره امور تنظیم بازار (SAMR) استانداردهای جدیدی را برای مس و آلومینیوم بازیافتی در ماه ژانویه منتشر کرد. (نکته: لابی کردن به معنای اِعمال نفوذ بر قانون گذاران یا مسئولان اجرایی، برای وضع یا تصویب قانون یا سیاستی مشخص به نفع فرد یا گروهی خاص است)

اما تنها چند روز به شروع به کار این سیستم جدید(از تاریخ 1 ژوئیه) باقی مانده و چین هنوز کدهای گمرکی مربوط به این مواد را منتشر نکرده و باعث شده تا شرکت‌های خارجی و چینی خارج از کشور نتوانند محموله‌های خود را ارسال کنند.

وانگ جووی، دبیر کل بخش بازیافت انجمن صنایع فلزات غیرآهنی چین (CMRA) گفته است که، تامین‌کنندگان و خریداران مواد با استانداردهای جدید ابتدا باید منتظر انتشار کدها باشند. بدون کدها مواد نمی‌توانند حمل و نقل و یا از گمرک ترخیص شوند.

هنوز دقیقا مشخص نیست که چه ارگانی این کدها را آزاد خواهد کرد. همچنین این انتظار وجود دارد که اجرای این سیستم جدید تا پایان سال میلادی جاری به تعویق بیفتد.

به دلیل محدودیت‌هایی که چین در واردات ضایعات مس ایجاد کرده، میزان واردات ضایعات مس به این کشور از سال 2014 بیش از 4.5 برابر کاهش داشته است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید