Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
متهم شدن معدن مس اسکوندیدا به سوء استفاده از آب

متهم شدن معدن مس اسکوندیدا به سوء استفاده از آب

به گزارش متال آنلاین، معدن مس اسکوندیدای BHP از جانب بخش محیط زیست این کشور به مصرف بیش از حد مجاز آب متهم شده است.

به گزارش متال آنلاین، معدن مس اسکوندیدای BHP، یکی از بزرگترین معادن مس جهان، از جانب بخش محیط زیست این کشور به سوء استفاده از آب متهم شده است. این معدن متهم شده که بیشتر از مجوزهای مجاز خود برای نزدیک به 15 سال آب گرفته است. این اتهام علیه معدن مس BHP می‌تواند باعث ابطال مجوز زیست محیطی، بسته شدن و یا جریمه شدن آن شود.

سرپرست محیط زیست (SMA) این کشور گفته است که عملیات‌های این معدن باعث شده تا سطح آب سفره‌های زیرزمینی بیش از 25 سانتیمتر در صحرای آتاکاما، خشک‌ترین جای جهان و جایی که اسکوندیدا واقع شده کاهش پیدا کند.

گاهی در شمال شیلی که محل استقرار برخی از بزرگترین ذخایر لیتیوم و مس کره زمین است، باران‌های شدید و سیل‌آسا می‌بارد. طبق اظهارات مسئولین بخش آب این کشور، باوجود این بارندگی‌ها، این منطقه طی یک دهه گذشته خشک‌تر شده است.

پیش‌بینی شده که بخش معدن شیلی در طی 10 سال آینده نزدیک به 43% از آب اقیانوس را مصرف کند.

داده‌های انجمن معدنی ملی، نشان می‌دهند که در حال حاضر حدود 20% از آب مورد نیاز معادن بزرگ مس این کشور از آب دریا تامین می‌شود. با این وجود پیش‌بینی شده که تا سال 2029 این رقم بیش از دو برابر شود.

BHP در حال حاضر بیش از 40% از آب مورد نیاز خود را از اقیانوس تامین می‌کند.

این کمپانی معدنی بزرگ متعهد شده که استفاده از آب شیرین سطحی و زیرزمینی شیلی را تا سال 2030 متوقف کند.

در سال 2018 این غول معدنکاری 3.43 میلیارد دلار برای کارخانه آب شیرین کن، برای معدن اسکوندیدا هزینه کرد، که شامل دو خط لوله آب برای انتقال آب 3200 متر بالاتر از سطح دریا بود. اما نکته‌ای که در خصوص این کارخانه‌ها وجود دارد این است که علاوه بر هزینه بالای آنها، کارخانه‌های آب شیرین کن نگرانی‌های زیادی در خصوص ضایعات معدنی ایجاد می‌کنند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید