Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تغییر شیوه قیمت‌گذاری، راهی به‌سوی منطقی‌سازی بازار

تغییر شیوه قیمت‌گذاری، راهی به‌سوی منطقی‌سازی بازار

معاون مالی و اقتصادی صنایع مس ایران در رابطه با عرضه‌های جدید مس بر اساس شیوه قیمت‌گذاری جدید گفت: بر اساس مصوبه جدید، مس در عرضه روز جاری،بر مبنای ارز 8 هزار و 200 تومانی نیما عرضه خواهد شد و قیمت پایه نیز 56 هزار تومان برای هر کیلوگرم کاتد خواهد بود.

بازارنوی با بیان اینکه سقف رقابت برای معامله نیز در این عرضه باز خواهد بود، افزود: مصوبه بازار مس همانند آلومینیوم است و در صورتی که قیمت معامله مس از قیمت پایه 20 درصد بیشتر شود، باید مجوز ستاد تدابیر ویژه و کمیسیون مربوطه اخذ شود.

وی در خصوص قیمت‌گذاری و معاملات هفته‌های گذشته با ارز 4200 تومانی خاطرنشان کرد: طی هفته‌های گذشته با آنکه قیمت‌گذاری مس در بورس کالا با ارز 4200 تومانی انجام می‌شد، اما قیمت معاملات نشان می‌دهد که با توجه به آزادسازی سقف رقابت، در مقاطعی حتی قیمت نهایی بیش از دلار سامانه نیما نیز افزایش پیدا کرد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت ملی مس ابراز امیدواری کرد: این مصوبه برای ایجاد تعادل در بازار مس منجر شود. چرا که تمام خریداران کاتد شرکت ملی مس، همگی به وزارت صنعت، معدن و تجارت تعهد داده‌اند که مفتول خود را در بورس عرضه کنند. مصرف‌کنندگان کاتد کاملا مشخص هستند و در این بازار رقابت منطقی و اندک است. اما در مقابل در بازار مفتول رقابت بسیاری انجام می‌شود و قیمت‌ها افزایش پیدا می‌کند.

بازارنوی حرکت بازار را به‌سمت تعادل دانست و تصریح کرد: در حال حاضر برای شرکت‌ها سهمیه‌ای مقرر شده است تا با قیمت‌های عرضه، به‌اندازه سقف سهمیه خود خریداری کنند. در صورتی که خریداران کاتد مس شرکت ملی مس، مفتول خود را در بورس کالا عرضه کنند، در بازار رقابت منطقی ایجاد خواهد شد تا شرایط کنونی بگذرد و احتمالا سهمیه‌بندی انجام شده نیز حذف شود.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید