Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
تغییر رویکرد اکتشاف مس در جهان

تغییر رویکرد اکتشاف مس در جهان

مؤسسه مطالعاتی S&P Global اعلام کرده است که به دلیل کاهش اکتشافات مس، طی 20 سال آینده با کاهش تولید مس مواجه خواهیم شد.

در تازه‎ترین گزارش مؤسسه مطالعاتی S&P Global، اعلام شده به رغم افزایش قیمت مس در سال‎های اخیر ،سرمایه‎گذاری روی معادن مس روندی کاهشی داشته است.
تحلیل‌گر ارشد این مؤسسه «کِوین مورفی»،اعلام داشته که: « در برخی سال‎ها سرمایه‌گذاری بر روی اکتشاف معادن مس با افزایش قابل توجه‎ای همراه بوده است. به عنوان مثال در سال 2012 امریکا رقم بی‎سابقه‎ای، معادل 4.7 میلیارد دلار را تجربه کرده است.اما روند افزایش این اکتشافات ادامه نداشت به طوری که در طی سه سال گذشته تنها 9 ذخیره جدید مس کشف شده است. که علت این اتفاق را می‎توان کاهش قیمت جهانی مس در سرمایه‌گذاری‌های اندکی که در فاصله سال‌های 2012 تا 2016 صورت گرفت، عنوان کرد.
به همین دلیل مؤسسه مطالعاتی S&P Global، پیش‎بینی کرده است که به دلیل کاهش سرمایه‎گذاری برای اکتشافات جید در طی سال‌های گذشته،توسعه و اکتشافات جدید در 20 سال آینده با کاهش روبه‎رو خواهد شد.

جدول1-میزان سرمایه‎گذاری و اکتشافات انجام شده در معادن جدید مس

اکتشاف مس

(خط نارنجی‌رنگ میزان سرمایه‌گذاری در زمینه اکتشاف مس، خطوط میله‌ای آبی‌رنگ میزان اکتشافات در حال انجام و خطوط میله‌ای سرمه‌ای رنگ میزان اکتشافات برنامه‌ریزی‌شده را نشان می‎دهد)

بنابر گزارش مؤسسه S&P Global، به همین دلیل است که با رشد قیمت مس تلاش‌ها برای افزایش اکتشافات هم بیشتر شده است.

شرکت‌های معدنی که فعالیتشان در راستای اکتشاف است نسبت به گسترش و توسعه ذخایر تمایل داشته‌اند اما تولیدکنندگان اصلی مس در جهان خواهان تمرکزشان بر روی همان معادن در حال بهره‎برداریست که این امر به نوبه خود از دلایل کاهش تولید این فلز سرخ است.

از بخش‌های دیگر این گزارش به کشورهایی که هدف اکتشافات گسترده معادن مس قرار گرفته‌اند، اختصاص یافته است.

به عنوان مثال، امریکای لاتین از سال 1990 تاکنون میزبان نیمی از عملیات اکتشاف در کل جهان بوده است. این کشور در دو دهه اخیر یک‌سوم از کل بودجه اکتشافات در حوزه مس را از آن خود کرده است. تحلیل‌گر ارشد مؤسسه S&P Global با اشاره به این موضوع گفت: «بیشتر اکتشافات صورت‌گرفته در امریکای لاتین متعلق به شیلی و پرو است و نیمی از منابع جدید نیز در این دو کشور یافت شده. در این دو کشور 83درصد از کل 555.7 متریک تن اکتشاف صورت‌گرفته در امریکای لاتین اتفاق افتاده و 46درصد از کل منابع پیداشده جدید در جهان از سال 1990 تاکنون نیز متعلق به شیلی و پرو است.» در نقطه مقابل شیلی و پرو، کانادا و روسیه قرار دارند که میزان اکتشاف در آن‌ها بسیار پایین است. در کانادا به‌رغم وجود ذخایر قابل توجه مس، تمایل به ذخایر کوچک مس و بهره‌برداری از آن‌ها وجود دارد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید