Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ظرفیت‎سازی برای تولید روی

ظرفیت‎سازی برای تولید روی

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به ظرفیت سازی بیش از 400 هزار تنی برای تولید روی در کشور گفت: تلاش ما اینست فعالیت‌های معدنی را در دولت دوازدهم با رعایت مسایل زیست محیطی و توجه به منابع طبیعی گسترش بدهیم و به امید خدا دولت دوازدهم دولت بهار و شکوفایی معا

محمد شریعتمداری در پایان سفر دو روزه خود به استان فارس در گفت‌و‌گو با خبرنگاران افزود: دیروز دو طرح مهم توسط معاون اول رییس جمهور افتتاح شد، امروز نیز از برخی واحدهای صنعتی و معدنی در شهرستان فیروزآباد بازدید به عمل آوردیم.

وی با اشاره به بازدید از مجتمع صنایع معدنی کربنات سدیم فیروزآباد، تصریح کرد: امیدواریم با همت سرمایه‌گذارانی که از بخش خصوصی نیز هستند این ماده اولیه با ارزش که در صنایع مختلف به خصوص تولید شیشه و بلور مورد استفاده قرار می‌گیرد و کشور را از واردات کربنات و بیکربنات سدیم بی نیاز می کند، به مرحله بهره برداری برسد.

شریعتمداری با بیان اینکه کار طراحی مهندسی و ساخت کارخانه وابسته به گروه صنعتی کاوه انجام شده است، گفت: انتقال آب از مراکز آبی نزدیک در حال انجام است و امیدواریم که در آینده ای نزدیک این مجموعه ارزشمند به بهره برداری برسد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به بازدید خود از معدن سرب و روی کوه سرمه ادامه داد: این معدن سابقه دیرینه ای در این منطقه دارد و گفته شده که محصولات آن در ساخت تمدن‌های هخامنشی نیز مورد استفاده و بهره برداری قرار گرفته است. البته در حال حاضر با طراحی مهندسی جدید به دست مهندسان و طراحان ارزشمند ایرانی به سبک امروزی با ذخیره ای حدود 3.5 میلیون تن در حال بهره برداری است و 300 تا 400 نفر از کارکنان بومی منطقه در آن مشغول به کار هستند.

شریعتمداری با ابراز امیدواری از اینکه فعالیت‌های اکتشافی در این منطقه به رگه‌های جدیدی در ماده سرب و روی برسد، گفت: در مجموع یک کار ارزشمندی در حوزه سرب و روی کشور انجام گرفته و بیش از 400 هزار تن ظرفیت سازی برای تولید روی در کشور و استخراج این ماده از معادن مختلف شده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید