Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
هزارتوی سیستم اداری؛ "برندسازی" مانع اصلی در صنایع پایین‌دستی مس

هزارتوی سیستم اداری؛ "برندسازی" مانع اصلی در صنایع پایین‌دستی مس

"برند سازی" در صنایع پایین‌دستی مس، به‌عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی توسعه تجارت این صنعت در فضای بین‌المللی، علاوه بر مقابله با خام فروشی و ایجاد ارزش‌افزوده، اشتغال فراگیر و رونق تولید را برای کشور در پی خواهد داشت.

به گفته علی  هوشمند رییس انجمن مقاطع برنجی، برای به دست آمدن محصول رقابت‌پذیر، طبیعتاً ابزارآلات پیشرفته و استفاده از نظرات مشاوران در استانداردسازی و برند سازی امری ضروری است.

از طرفی اما به گفته برخی فعالان صنایع پایین‌دستی مس، امروز یکی از اصلی‌ترین موانع پیش روی این افراد، پیچیدگی روند اداری ثبت نشان تجاری است که مشکلات زیادی را برای این گروه به وجود آورده است.

این در حالی است که ایران به دلیل موقعیتی که در خاورمیانه به جهت برخورداری از معادن و صنایع مربوط به مس دارد می‌تواند با تمرکز ویژه در توسعه این بخش جایگاه نخست منطقه را در حوزه صنایع معدنی از آن خود کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی در این رابطه به خبرنگار پایگاه خبری معدن نامه گفت: امروز اصلی‌ترین مانع پیش روی برندسازی، مربوط به مرحله ثبت برند تجاری است.

علی هوشمند رئیس انجمن تولیدکنندگان مقاطع برنجی اظهار کرد: بیش از شش ماه است که با کمک وکیل به دنبال ثبت یک برند در حوزه فلزات هستیم تا بتوانیم شمش برنج خود را به فروش برسانیم اما علیرغم اینکه تمامی فاکتورهای لازم از کارت بازرگانی گرفته تا ثبت شرکت، انتخاب نام مناسب و رقابت‌پذیر بودن محصول به انجام رسیده اما همچنان در پیچ‌وخم مراحل اداری ثبت برند گیرکرده‌ایم.

وی در ادامه گفت: به نظر می‌رسد که افرادی با نیت کاملاً مشخصی قصد گشودن این گره را ندارند و مانع ایجاد می‌کنند که این اتفاق نیفتند؛ چراکه پرواضح است تسهیل این روند برای کشوری که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می‌برد باید در اولویت امر قرار بگیرد.

هوشمند همچنین ضمن ابراز نارضایتی از قوانین موازی و دست و پاگیر در بخش تولید گفت: با همین شرایط تحریم، توان تولید شیر مرغ تا جان آدمیزاد را در کشورمان داریم اما حجم زیاد قوانین و مراجع تصمیم‌گیری، فساد اداری و عدم رسیدگی مراجع به مشکلات تولیدکنندگان، وضعیت امروز تولید را رقم‌زده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید