Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
بلژیک رآکتور هسته ای خود را تعطیل می کند

بلژیک رآکتور هسته ای خود را تعطیل می کند

تعطیل شدن راکتور هسته ای بلژیک 

بلژیک روز گذشته اعلام کرد که راکتور هسته‌ای Doel 3 از شبکه قطع می‌شود و فعالیت خود را متوقف می‌کند، حتی در شرایطی که این کشور نگران خاموشی در زمستان است. این راکتور یکی از چهار رآکتور نیروگاه دوئل در نزدیکی بندر آنتورپ است همچنین اولین رآکتور هسته ای است که در این برنامه برای خروج کامل از انرژی هسته ای تعطیل خواهد شد.
این اقدام در حالی انجام می‌شود که هزاران بلژیکی روز چهارشنبه در اعتراض به افزایش قیمت برق و هزینه‌های بالای زندگی به خیابان‌ها آمدند . در نظرسنجی اخیر رسانه های بلژیکی، 64 درصد از بلژیکی ها نگران هستند که نتوانند قبض انرژی خود را پرداخت کنند.همچنین شرکت سازنده فولاد ضد زنگ بلژیکی Aperam مجبور شد تولید خود را متوقف کند زیرا قیمت های بالای انرژی غیرقابل کنترل است.
تعطیلی راکتورها سال ها پیش، و قبل از وقوع بحران انرژی اروپا تصمیم گرفته شده است و در سال 2011، تصمیم براین شد که قدیمی ترین راکتورهای بلژیک تا سال 2015 و بقیه تا سال 2025 تعطیل شوند. در آن زمان، انرژی هسته ای بیش از نیمی از مصرف برق کشور را تشکیل می داد. علاوه بر این، بر اساس قوانین بلژیک، راکتورهای هسته ای باید تولید برق را 40 سال پس از نصب متوقف کنند، اگرچه برخی از رآکتورها در این کشور تمدید شده اند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید