Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
رشد ۳.۳ درصدی قیمت جهانی آلومینیوم

رشد ۳.۳ درصدی قیمت جهانی آلومینیوم

قیمت جهانی آلومینیوم هفته گذشته، با ۳.۳ درصد افزایش نسبت به هفته پیشین آن، به‌طور میانگین به حدود ۲ هزار و ۲۲۰ دلار به‌ازای هر تن رسید. این در حالی بود که طی هفته گذشته، در مجموع حدود ۳۴.۵ هزار تن به موجودی آلومینیوم در انبارهای بورس فلزات لندن افزوده شد.

طی روزهای ابتدایی هفته گذشته، قیمت هر تن آلومینیوم به‌واسطه سیاست‌های ایالات متحده برای تجارت آلومینیوم و اقدامات ضد دامپینگ آن، به رشد خود از روزهای پایانی هفته پیش از آن، ادامه داد و تا نزدیکی سطح ۲ هزار و ۲۷۰ دلار افزایش یافت که بیشترین میزان از ابتدای سال جاری بود. در پیشنهادی که وزارت بازرگانی ایالات متحده برای اجرای اقدامات ضد دامپینگ آلومینیوم به ریاست جمهوری این کشور ارایه داده بود، علاوه بر افزایش میزان تعرفه‌های گمرکی، سهمیه‌بندی و محدودیت مبادلات تجاری با برخی از کشورها را نیز خواستار شده بود.

این در حالی است که طی سال‌های اخیر تقاضای وارداتی محصولات آلومینیومی ایالات متحده، نه‌تنها به‌دلیل افزایش میزان تقاضا، بلکه به‌دلیل کاهش میزان عرضه داخلی، رشد داشته است. از این رو محدودیت میزان عرضه وارداتی در این کشور، می‌تواند به‌مقدار قابل توجهی سبب رشد پریمیوم‌های آلومینیوم و محصولات آن در این کشور شود. به‌طوری که این موضوع به‌عنوان عاملی حمایت‌کننده، چندین روز پس از ارایه چنین پیشنهادی، از رشد قیمت آلومینیوم حمایت کرد.

اما از آنجا که ایالات متحده کمتر از ۱۰ درصد کل آلومینیوم جهان را مصرف می‌کند، این عامل حمایت‌کننده، تنها برای ۳ روز کاری باعث رشد قیمت آلومینیوم شد و قیمت آلومینیوم از روز ۲۰ فوریه روند نزولی به‌خود گرفت.این افت قیمت ناشی از تعطیلی بازار چین، به‌دلیل سال نو بود که نه‌تنها آلومینیوم، بلکه بسیاری از فلزات پایه دیگر را با افت قیمت همراه کرد. اگه چه این تعطیلی از روز ۱۶ فوریه آغاز شده بود، ولی همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، احتمال تغییر در سیاست‌های تجاری آمریکا سبب افزایش قیمت آلومینیوم شده بود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید