Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش تعرفه آلومینیوم و فشار بر روسیه

افزایش تعرفه آلومینیوم و فشار بر روسیه

افزایش تعرفه آلومینیوم و فشار بر روسیه

یک مقام آمریکایی اعلام کرد که ایالات متحده در حال بررسی افزایش تعرفه واردات آلومینیوم ساخت روسیه به ۲۰۰ درصد است زیرا به دنبال افزایش فشار بر مسکو به دلیل جنگ در اوکراین است اما هنوز تصمیمی اتخاذ نشده است.این مقام مسئول با بیان اینکه این موضوعی است که ما در حال بررسی آن هستیم، افزود: انتظار نمی‌رود در این هفته افزایش تعرفه‌ها اعلام شود. اظهارات این مقام پس از بلومبرگ منتشر شد که اعلام کرد تعرفه ۲۰۰ درصدی بر آلومینیوم تولید روسیه ممکن است در اوایل این هفته اعلام شود. در این گزارش به نقل از افراد ناشناس مطلع آمده است که این فلز روسی پس از آن که توسط مسکو در بازار ایالات‌متحده فراوان شد، مورد قرار گرفت زیرا به شرکت‌های آمریکایی آسیب رساند.
رویترز اکتبر گذشته گزارش داد که دولت بایدن در واکنش به تشدید تنش نظامی مسکو در اوکراین، محدودیت‌هایی را برای واردات آلومینیوم روسیه بررسی می‌کند. کاخ سفید از اظهار نظر در مورد تعرفه‌های احتمالی جدید یا سایر محدودیت‌ها بر آلومینیوم روسیه خودداری کرد.در نظر گرفتن تعرفه‌های بالاتر بر آلومینیوم روسیه در حالی صورت می‌گیرد که قیمت این فلز پرمصرف از سطوح بی‌سابقه سال گذشته کاهش یافته و به کاهش تورم کمک کرده است. قیمت آلومینیوم در بورس فلزات لندن در ماه مارس ۲۰۲۲، یک ماه پس از حمله روسیه به اوکراین، به رکورد بیش از ۴۰۷۳ دلار در هر تن رسید.
از آن زمان به بعد قیمت‌ها به‌طور چشمگیری کاهش یافته‌اند و به احتمال زیاد در این هفته بین ۲۴۴۱ تا ۲۵۰۰ دلار در هر تن کاهش یافته‌اند. ایالات‌متحده همچنین نسبت به پنج سال پیش بسیار کمتر به آلومینیوم روسیه وابسته است و طبق داده‌های اداره سرشماری ایالات‌متحده، واردات از ۱.۶۵ میلیون پوند در سال ۲۰۱۷ به ۴۴۳ میلیون پوند در سال گذشته کاهش یافته است. در حال حاضر، آلومینیوم روسیه تنها سه درصد از واردات ایالات‌متحده را تشکیل می‌دهد.در سال ۲۰۱۸، ایالات‌متحده تعرفه ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم جهانی به دلایل امنیت ملی با هدف احیای تولید ایالات‌متحده اعمال کرد.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید