Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
ساخت دستگاه بومی تست کیفیت آلومینیوم

ساخت دستگاه بومی تست کیفیت آلومینیوم

ساخت دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم در کشور بومی سازی می‌شود این دستگاه در دانشگاه‌ها نیز می‌تواند ابزار مهمی برای .توسعه و پیشبرد علم ریخته‌گری باشد .

اطمینان از کیفیت مناسب مذاب یکی از مهم‌ترین مشکلات تولید قطعات حساس فلزی با روش ریخته‌گری است درجهت رفع این معضل یکی از شرکت‌های فناور داخلی و با سابقه در زمینه توسعه آلیاژ‌های پیشرفته آلومینیوم و منیزیم ساخت دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم را در کشور بومی سازی می‌کند.

بر اساس این گزارش، سنجش کیفیت مذاب از نظر خواص فیزیکی در بیشتر موارد مستلزم منجمد شدن آن است و روش‌های محدودی برای تست مذاب در حالت مایع وجود دارد. یکی از مؤثر‌ترین روش‌ها برای آزمودن مذاب استفاده از دستگاه تست کیفیت مذاب آلومینیوم یا Prefil است. در این دستگاه مذاب تحت فشار و دمای مشخصی از داخل یک فیلتر بسیار ریز عبور می‌کند. به جهت اینکه فیلتر ریز است در حین عبور مذاب ناخالصی‌ها به دام می‌افتند و باعث می‌شوند که منافذ فیلتر بسته شود بنابراین به تدریج و با توجه به میزان آلودگی مذاب، دبی عبور مذاب از فیلتر کاهش می‌یابد. با اندازه گیری دبی وزنی مذاب عبور کرده در زمان میزان تمیزی مذاب اندازه‌گیری می‌شود.

با بومی شدن فناوری ساخت این دستگاه می‌توان آن را با قیمت مناسب در اختیار متقاضیان داخلی قرار داد و گام بزرگی در ارتقای سطح علمی و عملی کشور در زمینه تولید شمش‌های با کیفیت داخلی برداشت. همچنین در صورت عرضه موفق این محصول به بازار، عرضه کنندگان شمش و تولیدکنندگان قطعه بخشی از بازار هدف خواهند بود. این دستگاه در دانشگاه‌ها نیز می‌تواند ابزار مهمی برای توسعه و پیشبرد علم ریخته‌گری باشد. علاوه بر این در هر سال مقدار زیادی ضایعات آلومینیوم در کشور تولید می‌شود که به دلیل نبود امکان بازیابی کامل فقط در موارد کم اهمیت کاربرد پیدا می‌کند و به چرخه اصلی باز نمی‌گردد. این دستگاه زمینه لازم برای بازیابی این ضایعات به منظور تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر را فراهم می‌کند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید