Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
آلومینیوم گران شد

آلومینیوم گران شد

آلومینیوم هفته گذشته که مصادف با هفته بورس فلزات لندن (LME Week) بود، قیمت میانگین هفتگی هر تن آلومینیوم با رشد ۰.۶ درصدی نسبت به هفته پیش از آن، حدود ۲ هزار و ۱۵۸ دلار بر تن برآورد شد.

هفته گذشته و مصادف با هفته بورس فلزات لندن، سخنرانی‌هایی در حوزه بازار فلزات و آینده آن برگزار شد که تأثیرات مهمی در تغییرات روند قیمتی فلزات داشت. مهم‌ترین محور سخنرانی‌های انجام شده در این هفته، آینده تولید خودروهای الکتریکی بود؛ گفتنی است که آلومینیوم به‌عنوان اصلی‌ترین ماده مورد استفاده در بدنه این خودروها، از این سخنرانی‌ها سود برد. با این حال، آلومینیوم هفته گذشته را با رشد ۱.۱ درصدی نسبت به روز جمعه هفته پیش از آن در اولین روز از نشست‌های هفته LME آغاز کرد. گرچه آغاز این نشست‌ها برای رشد قیمت آلومینیوم در این روز از اصلی‌ترین عوامل رشد قیمتی بود، ولی افت ۲.۷ هزار تنی موجودی انبارها نیز بی‌تأثیر نبود.

در روز دوم هفته، شاخص رسمی مدیران خرید (PMI) در بخش صنعتی چین برای ماه اکتبر ۵۱.۶ واحد گزارش شد که نه‌تنها از مقدار مورد انتظار ۵۲.۲ واحد، بلکه از مقدار ۵۲.۴ واحدی ماه سپتامبر کمتر بود. کاهش این شاخص، تأثیر مستقیمی در قیمت بسیاری از فلزات پایه در بورس فلزات لندن داشت. آلومینیوم نیز متأثر از همین آمار در این روز، با افت ۳ دلار بر تنی مواجه شد. البته کاهش ۵.۲ هزار تنی موجودی انبارها نیز نتوانست مانع از افت قیمتی آلومینیوم در این روز شود.

در روز چهارشنبه، اول نوامبر، سخنرانی‌های داغی که در نشست‌های هفته بورس فلزات لندن صورت گرفت و در آن رشد تولید خودروهای الکتریکی در سال‌های آتی مورد بحث قرار گرفت، افزایش قیمت فلزات پایه را به‌دنبال داشت.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید