Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
قراضه‌های نقره‌ای چشم‌انتظار بازیافت مدرن

قراضه‌های نقره‌ای چشم‌انتظار بازیافت مدرن

مدتی است بسیاری از کشورهای دنیا در تولید آلومینیوم به سمت استفاده از قراضه و ضایعات آلومینیومی پیش رفته‌اند و یکی از دلایل موفقیت صنایع این کشورها استفاده درست از این ضایعات است.

ایران باوجود محدودیت‌هایی همچون کمبود مواد اولیه برای تولید شمش آلومینیوم و همچنین محدودیت واردات شمش به‌دلیل استفاده دوگانه آن در صنایع نظامی، موضوع جمع‌آوری و استفاده دوباره از ضایعات آلومینیومی را جدی نگرفته و به‌صورت محدود و سنتی این کار در شهرها انجام می‌شود، این در حالی است که جمع‌آوری ضایعات آلومینیوم و استفاده دوباره آنها هم موجب کاهش قابل‌توجه مصرف انرژی و هم کاهش آلودگی‌های محیط‌زیستی کارخانه‌های آلومینیومی می‌شود.
قراضه‌هایی همراه با ۳۰درصد صرفه‌جویی
قراضه‌های آلومینیوم در صنایع مختلف مانند صنعت خودروسازی، بیلت و در و پنجره‌سازی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. درباره اهمیت ضایعات آلومینیوم و مصرف دوباره آنها در تولید آلومینیوم ابوالفضل رضایی دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران عنوان کرد: از آنجا که در صنعت آلومینیوم با کمبود مواد اولیه و ازسوی دیگر نیز به‌دلیل مصرف دوگانه شمش آلومینیوم در صنایع نظامی با محدودیت واردات شمش روبه‌رو هستیم، از این‌رو استفاده از ضایعات آلومینیوم از اهمیت قابل‌توجهی برخوردار است. رضایی در ادامه خاطرنشان کرد: جمع‌آوری قراضه آلومینیوم در کشور به‌طور معمول به‌صورت سنتی جمع‌آوری می‌شود و به چرخه تولید بازمی‌گردد و بیشتر هم جذب صنایع آلیاژی و ریخته‌گری بیلت می‌شود. البته بسته به خلوص آن باید مورد استفاده قرار گیرد.
وی با اشاره به اینکه ضایعات آلومینیوم و ذوب دوباره آنها موجب صرفه اقتصادی می‌شود، عنوان کرد: ضایعات آلومینیوم که به چرخه تولید بازمی‌گردد حدود ۳۰درصد موجب صرفه‌جویی انرژی می‌شود، چراکه در تولید آلومینیوم و در تبدیل پودر آلومینا به شمش آلومینیوم انرژی بسیار بالایی می‌طلبد که اگر از ضایعات استفاده شود، این میزان مصرف انرژی در حد قابل‌توجهی کاهش می‌یابد. از این‌رو بسیاری از کشورها از ضایعات آلومینیوم به بهترین نحو ممکن استفاده می‌کنند. برای مثال بزرگترین مصرف‌کننده ضایعات آلومینیوم کشور امریکا است. وی در پاسخ به این پرسش که جمع‌آوری ضایعات آلومینیوم در ایران به چه صورت است و آیا تصمیمی برای جمع‌آوری مکانیزه آن شده است، گفت: جمع‌آوری ضایعات آلومینیوم به‌صورت سنتی و دستی انجام می‌شود و هنوز تصمیمی برای جمع‌آوری مکانیزه آن گرفته نشده است تا از این سبک و سیاق سنتی خارج شود. دبیر سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در ادامه خاطرنشان کرد: موضوع دیگر آن است که زباله‌ها از مبدا تفکیک نمی‌شوند و این موضوع سبب هدررفت بسیاری از ضایعات آلومینیومی می‌شود.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید