Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
دستیابی کشور به حفاری اکتشافی تا عمق ۱۸۰۰ متر

دستیابی کشور به حفاری اکتشافی تا عمق ۱۸۰۰ متر

مدیرکل دفتر امور اکتشافات وزارت صنعت، معدن و تجارت از دستیابی کشور به حفاری اکتشافی تا عمق 1800 متر خبر داد.

اسدالله کشاورز با بیان این مطلب اظهار داشت: ژئوفیزیک هوایی طی 4 سال اخیر به اکتشاف و تغییر تکنولوژی کشف معادن در ایران کمک زیادی کرده است. در گذشته بیشتر اکتشاف های ما در میانگین عمق حداکثر 50 متری انجام می شد که این میزان اکنون به حدود 100 متر افزایش پیدا کرده و حتی توانسته ایم به حفاری در عمق 1800 متر نیز دست یابیم.

وی افزود: از 6 گروه مواد معدنی تقسیم بندی شده در ایران، 4 گروه روباز و در سطح زمین بوده و 2 گروه زیرزمینی شامل مواد معدنی فلزی، زغال سنگ و مواد معدنی غیر فلزی اغلب در سطح زمین رخنمون زیادی ندارند و در اکثر مواقع از طریق روش های ژئوفیزیک قابل شناسایی هستند.

پیشرفت 2برابری ژئوفیزیک در دولت یازدهم

وحید فتوتی، معاون مدیریت ژئومتیکس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، با بیان اینکه ژئوفیزیک هوایی کشور در دولت یازدهم با پیشرفت چشمگیری مواجه بوده است؛ گفت: میزان ژئوفیزیک هوایی کشور طی سال های80 تا 92 تنها 220 هزار کیلومتر خطی بود اما در طول دولت یازدهم (طی سال های 92تا 96) با افزایش 300هزار کیلومتری به 520 هزار کیلومتر خطی رسید که این میزان افزایش در طول پیدایش ژئوفیزیک در ایران بی سابقه بوده است.

رشد 2 برابری حفاری در 4سال اخیر

از سوی دیگر حسام مقدم علی، مدیر اکتشاف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با اشاره به تحول حاصل از به کارگیری ژئوفیزیک در اکتشاف عمیق معادن، اظهار داشت: طی 4 سال اخیر، حفاری های انجام شده به بیش از 212 هزار متر رسید. این در حالی است که میزان حفاری های قبلی، 102 هزار متر بوده است.

صفحه بعد

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید