Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
افزایش 5 درصدی تولید معادن مس جهان

افزایش 5 درصدی تولید معادن مس جهان

میزان تولید معادن مس جهان طی یکسال گذشته در حدود 5 درصد افزایش را نشان می دهد.

جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG) حاکیست: میزان تولید معادن مس جهان از ابتدای ژانویه تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی، حدود ۱۱ میلیون و ۵۴۵ هزار و۵۰۰ تن بود. در حالی که این رقم طی مدت مشابه سال گذشته، ۱۰ میلیون و ۹۸۸ هزار تن بود.

از این میزان، ۶ میلیون و ۴۷۸ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲میلیون و ۳۹۸ هزار و ۴۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۶۵ هزار و ۲۰۰ تن «آفریقا»، یک میلیون و ۴ هزار و ۶۰۰ تن «اروپا» و ۵۹۹ هزار و ۳۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

در همین مدت، ظرفیت تولیدمعادن مس جهان به ۱۳ میلیون و ۶۲۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته (۱۳ میلیون و ۱۵ هزار تن)، حاکی از رشد ۴٫۶ درصدی است.

میزان تولید جهانی مس تصفیه شده (کاتد) طی ۷ ماهه نخست ۲۰۱۶ میلادی با افزایش ۲٫۸ درصدی به ۱۳ میلیون و ۴۷۷ هزار تن رسید. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۳ میلیون و ۱۰۶ هزار تن بود.

همچنین، ظرفیت تولید مس کاتد جهانی از ابتدای ژانویه تا پایان ماه ژوئیه سال جاری میلادی، ۱۶ میلیون و ۱۹۰ هزار تن بود. اما این رقم در مدت مشابه سال گذشته میلادی، ۱۵ میلیون و ۸۳۵ هزار تن بود و این روند نشان دهنده رشد ۲٫۲ درصدی ظرفیت جهانی تولید مس کاتد است.

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس که طی سال های اخیر با روند شدید کاهشی (از حدود ۱۰۱۴۰ دلار در هر تن به حدود ۴۶۰۰) مواجه بوده، طی ماه های اخیر رو به افزایش گذاشته و به حدود ۵۶۲۴ دلار در هر تن رسیده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید