Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
۳۰ درصد بوکسیت کشور در جاجرم تولید می‌شود

۳۰ درصد بوکسیت کشور در جاجرم تولید می‌شود

بوکسیت عمده ترین منبع تولید آلومینیوم محسوب می شود که حاوی اکسیدها و هیدرواکسیدهای آلومینیوم, آهن و مقداری سیلیس است.

خام فروشی یکی از مشکلات اغلب صنایع به ویژه صنایع آلومینیومی در کشور است که مسئولان باید به این مهم توجهی ویژه داشته باشند.

حقیقی گفت: با فرآوری مواد میتوان علاوه بر تامین نیاز صنایع پائین دستی با صدور محصولات مازاد نیاز کشور با ایجاد ارزش افزوده, ارز آوری را برای این صنعت به ارمغان آورد.

 آلومینیوم در دنیای امروز نقش راهبردی دارد, بکارگیری فناوری های نوین در تولید قطعات و محصولات آلومینیومی را می توان شرط اولیه و اصلی جهت استفاده بهینه از این فلز دانست.

 آلومینیوم با کاربردهای فراوانی که دارد از مواد اساسی و ضروری در اقتصاد پویای جهان به شمار می آید. استحکام, رسانایی, مقاومت در برابر خوردگی, قابلیت بازیابی و سبک بودن این فلز آن را برای رفع نیازهای متنوع و به لحاظ فناوری پیچیده دنیای امروز کاملا مناسب می کند و از همه مهم تر می توان آلومینیوم را در کره زمین, ماده ای برخوردار از بالاترین پایداری محیطی به شمار آورد. این فلز می تواند فقط با پنج درصد از انرژی اولیه , بازیافت شود.

 آلومینیوم در تولید لوازم خانگی, درب و پنجره, نمای ساختمان ها, پل, کشتی, دبیرکل و عضو هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران افزود: هم اکنون دو شرکت بزرگ تولید کننده آلومینیوم به نام شرکت آلومینیوم ایرالکو و شرکت آلومینیوم المهدی هرمزال در کشور فعال است.
 صنایع پائین دستی, صنایع پیشرفته اعم از صنعت پروفیل, قطعات، آلیاژسازی, سیم و کابل, درب و پنجره, ظروف و غیره ظرفیت های قابل اتکایی در کشور هستند.

 از این ظرفیت ها باید در راستای توسعه اشتغال, ارزش افزوده, رونق اقتصادی, توسعه صادرات و غیره استفاده کرد.

 کشورهای صاحب فناوری تولید آلومینیوم سرمایه گذاری های خودرا در حوزه خلیج فارس متمرکز کرده اند.

 در حوزه خلیج فارس تنها کارخانه تولید آلومینیوم ایرالکو در اراک بود اما امروز ظرفیت های میلیون تنی به دلیل بحث انرژی در کشورهای حاشیه خلیج فارس مثل امارات, بحرین, قطر احداث شده است.

 در ایران 30 درصد نیاز بوکسیت (آلومینا ) که مواد اولیه تولید آلومینیوم است در معدن بوکسیت جاجرم تامین می شود.

وی گفت: بوکسیت عمده ترین منبع تولید آلومینیوم محسوب می شود که حاوی اکسیدها و هیدرواکسیدهای آلومینیوم, آهن و مقداری سیلیس است.

دبیرکل و عضو هیئت مدیره سندیکای صنایع آلومینیوم ایران افزود: در کشورهای حاشیه خلیج فارس همین مقدار معادن هم وجود ندارد ولی به دلیل بحث انرژی کارخانه های عظیمی در خلیج فارس ایجاد شده است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید