Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
اوراق مرابحه فولاد با موفقیت در فرابورس عرضه شد

اوراق مرابحه فولاد با موفقیت در فرابورس عرضه شد

این اوراق با استقبال قابل توجه سرمایه گذاران مواجه شد به نحوی که یک هزار و 500 میلیارد تومان تقاضای خرید در سامانه ثبت شد.

در پی ثبت این مازاد تقاضای بیش از 15 برابری در مقابل میزان عرضه شده در نماد اوراق مرابحه شرکت فولاد مبارکه اصفهان و در راستای اجرای مفاد ماده 104 دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران, نماد معاملاتی مذکور رأس ساعت 12 جهت فرآیند تسهیم به نسبت, متوقف شد.

بر اساس اعلام شرکت فرابورس ایران و طبق پیام ناظر بازار, حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط هر صندوق سرمایه گذاری 50 هزار ورقه و حداکثر تعداد اوراق قابل خریداری توسط سایر اشخاص حقیقی یا حقوقی 20 هزار ورقه در نظر گرفته شد.
این اوراق که دو ساله و معاف از مالیات, دارای سود 20 درصدی بوده با دوره پرداخت سه ماهه است, با هدف تأمین مواد اولیه مورد نیاز شرکت فولاد مبارکه مشتمل بر خرید سنگ آهن ریزدانه از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو منتشر شده است.

اوراق مرابحه اما نوعی از صکوک محسوب ست که ذیل قرارداد بیع طبقه بندی می شود. اوراق مرابحه اوراق بهاداری است که دارندگان آن ها به صورت مشاع, مالک دارایی مالی (دِینی) هستند که بر اساس قرارداد مرابحه حاصل شده است و دارنده ورق مالک و طلبکار آن دین است. این اوراق بازدهی ثابت داشته و قابل فروش در بازار ثانوی هستند.

در تعریف بیع مرابحه باید گفت: در گذشته فروشنده قیمت تمام شده محصول خود را به مشتری اعلام می کرد و در مقابل، میزان سود مشخصی را به عنوان سود خود طلب و به قیمت اضافه می کرد. حال این اوراق نیز بر پایه عقد بیع مرابحه تنظیم و در بازارهای مالی از جمله بازار مالی منتشر می شوند.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید