Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
برنامه گروه سدید برای احداث کارخانه تولید ورق

برنامه گروه سدید برای احداث کارخانه تولید ورق

رییس و عضو هیات مدیره گروه صنعتی سدید با اشاره به برگزاری چندی پیش نخستین کنفرانس لوله و پروفیل ایران توسط متال بولتن اظهار کرد: خوشبختانه این کنفرانس شروع خوبی برای حوزه لوله و پروفیل بود.

سیدحمید عطایی کچوئی در گفت‌وگو با خبرنگار ماین نیوز با بیان این موضوع که ظرفیت‌های لوله‌سازی در دنیا پر شده است, افزود: میزان مصرف در ایران بالا است. در واقع ایران, آمریکا شمالی و عربستان از نقاط پرمصرف جهان در حوزه لوله به حساب می‌آیند.
عطایی با اشاره به ظرفیت‌های مازاد در این حوزه تصریح کرد: ایجاد ظرفیت‌های جدید بطور کامل غیراقتصادی است. صحبت‌های دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی در کنفرانس اخیر نیز به همین جهت بود. به گفته کاوه در حال حاضر واحدهای موجود تنها با 30 درصد ظرفیت خود مشغول به کار هستند در نتیجه بهتر است, سرمایه‌گذاران در این حوزه ورود پیدا کرده و پروژه‌ها را فاینانس کنند و یا با ایجاد صنایع بالادستی و یا پایین دستی در کنار کارخانه‌های تولیدی, توان رقابتی را افزایش دهند.
او درباره ورود به حوزه تولید ورق کویل و تخت در بخش بالادستی نیز تصریح کرد: در حوزه ورق‌های کویل یک بازیگر در کشور حضور دارد که بهتر است با ایجاد واحدهای مشابه دیگر در این حوزه, کل نیاز واحدهای لوله و پروفیل کشور با ظرفیت تولید 18 میلیون تن در سال از داخل قابل تامین باشد.
به گفته وی بهتر است سرمایه‌گذاران به لوله‌سازان کمک کرده و با آنها شریک شوند تا در پی این همکاری شاهد احداث کارخانه‌های تولید ورق در کشور باشیم.
عطایی در پاسخ به این سوال خبرنگار ماین نیوز مبنی بر اینکه آیا در این رابطه برنامه‌ای مشخص وجود دارد و یا مذاکره‌ای صورت گرفته است تا لوله‌سازان نیز کنسرسیومی تشکیل دهند؟ افزود: هم در سندیکای لوله و پروفیل و هم در انجمن لوله‌های قطور در این رابطه مذاکره شده و برخی اقدامات در حال انجام است. در کنار این موضوع نیز گروه صنعتی سدید به شدت پیگیر اجرایی شدن این بحث است تا در صورتی که از سوی انجمن و یا سندیکا اجرایی نشود, خود بتواند در حوزه ورق‌های عریض ورود یافته و ماده اولیه موردنیازش را تامین کند.

ادامه مطلب

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید