Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نام کاربری:
کلمه عبور:


عضویت در سایت

بازیابی رمز عبور

برآورد قیمت کیلوگرم و تومان می باشد.

شما در حال مشاهده ی قیمتهای هفته ی گذشته هستید
با عضویت در سایت قیمت های روز را مشاهده کنید
عامل فلجی تولید ، بی‌ثباتی قیمت‌ها است

عامل فلجی تولید ، بی‌ثباتی قیمت‌ها است

بی‌ثباتی قیمت‌ها در فلج کردن تولید

شهباز نجفی (مدیرعامل شرکت تولیدی نوگستر شفق شیراز) گفت: متاسفانه، یک برنامه جامع برای ثابت نگه داشتن قیمت‌ها در بازار، وجود ندارد که اگر یک تولیدکننده مواد اولیه تهیه می‌کند، بتواند پیش‌بینی کند که تا سه ماه دیگر به چه میزان فروش خواهد داشت و از محل درآمد حاصل از فروش محصولات، چه میزان سودآوری می‌تواند داشته باشد؛ در این میان، وجود اختلاف فاحش قیمت میان مواد اولیه و محصول نهایی، می‌تواند تولید را مقرون‌به‌صرفه بودن دور کند. شهباز نجفی همچنین بیان کرد: وضعیت بازار داخلی به اندازه‌ای آشفته شده که رقبت تولیدکنندگان به ادامه فعالیت را کاسته است و تقریبا اکثر واحدها، تولید را به کلی کنار گذاشته‌اند. قیمت‌ سرب در بازار به نحوی تساعدی در حال افزایش است که قیمت در هیچ روزی، ثابت نیست و این امر برای تولیدکنندگان دردسر ایجاد کرده است. نحوه کار تولیدکنندگان شمش سرب به شکلی نیست که اگر ضرری به وجود آمد، میزان آن نامحسوس باشد و ممکن است کوچک‌ترین ضرر در فروش، برابر با پایان کار تولیدکننده شود.

وی افزود: از ابتدای سال 1400 تاکنون، هیچ‌گونه فعالیت مطلوبی نداشته‌ایم. قیمت خرید مواد اولیه با قیمت تمام شده محصول بسیار متفاوت است و نمی‌توان برنامه‌ریزی کرد که برای فروش محصول و کسب سود از محل درآمد، چه قیمتی را تعیین کرد که دچار ضرردهی نشویم. اصلی‌ترین مشکلی که تولیدکننده را تهدید می‌کند، افزایش بی‌رویه قیمت مواد اولیه و عدم بررسی دلایل این اتفاق توسط مسئولین بوده که هیچ کنترلی روی این معضل صورت نگرفته است. وی گفت: برای تامین سرب، نیازمند واردات باتری فرسوده هستیم که با توجه به محدودیت‌هایی که در این زمینه اعمال شده است، نتوانستیم ماده اولیه مورد نیاز خود را تامین کنیم و تولید محصول داشته باشیم. این تولیدکننده شمش سرب گفت: در حال حاضر، هیچ خرید و فروش داخلی انجام نمی‌دهیم و با کشوری هم اجازه برقراری مجدد روابط تجاری را نداریم که از آن طریق بتوانیم مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین کنیم. متاسفانه شرایط به نحوی در حال پیشروی است که عملا هیچ کمکی در جهت ایجاد رونق تولید انجام نمی‌شود و تنها شاهد مانع‌تراشی در بخش صنعت هستیم.

وی اضافه کرد: اینکه نتوانیم مواد اولیه مورد نیاز را به سادگی تامین کنیم، معضل بزرگی است که هنوز مسئولی برای رفع آن اقدام درخوری انجام نداده است. در سال‌های قبل، صادرات در این واحد تولیدی به راحتی انجام می‌شد و توانایی تولید سالانه 16 هزار تن شمش سرب از ضایعات باتری فرسوده را داشتیم که متاسفانه در سال جدید برخلاف برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، هیچ تولید و فروشی صورت نگرفته است.

لطفاً برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود بشوید
اگر تاکنون ثبت نام نکرده اید ، روی این لینک کلیک کنید